Tue June 2, 2020   |   سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
وحيد علي ضميــر
معاون خدمات شهري شهرداري همدان
     پیام ها و اطلاعیه ها
هشتمين نمايشگاه تخصصي خدمات شهري و سومين نمايشگاه مبلمان شهري
بیشتر ...
     مناقصه و مزایده
واگذاري اجاره و بهره برداري از سه دستگاه کانکس گلفروشي
واگذاری بوفه پارک ارم و اجاره زمین صرفا جهت عرضه گل وگیاه واقع در بلوار مطهری
امور ساماندهی مشاغل و نگهداری روزبازارها، و شب بازار ها، جمعه بازارها، بساط گستران
فروش املاک
فروش یک قطعه زمین تجاری
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۴/١٢ تعداد بازدیـد : ١٨١   بازگشت
 
 
 


روابط عمومی معاونت خدمات شهری :


حفظ فضای سبز شهری و زیباسازی سطح شهر

 

جلسه حفظ فضای سبز شهری و زیباسازی سطح شهر همدان با حضور خانم سلماسی عضو شورای شهر، شهردار همدان، معاون خدمات شهری و معاون شهرسازی، مدیران عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، حمل و نقل و ترافیک و عمران، مدیر اداره پیشگیری و رفع سدمعبر، مدیران فنی مناطق چهارگانه و کارشناسان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در دفتر حوزه معاونت خدمات شهری تشکیل شد.

شهردارهمدان بیان کردند: در بحث توسعه و مدیریت شهری واحدهای زیر مجموعه شهرداری باید کلیه جزئیات شهر درنظر گرفته شود و در بحث آموزش شهروندی به طور ویژه اقدام گردد. وی گفت: یکی از سیاست های شهرداری در حفظ و توسعه فضای سبز انبوه کاری درختان در سطح فضای سبز بوده است و یکی از طرح های توسعه فضای سبز شهری ایجاد کمربند سبز شهر همدان می باشد که در آینده ای نزدیک قابل اجراست.

صوفی اظهار داشت: برای داشتن شهری ایده آل با رعایت اصول زیباسازی در تمامی فعالیت های شهرداری از جمله آسفالت معابر ، رنگ آمیزی ، کاشت گونه های گیاهی، تأسیسات و مبلمان شهری و نورپردازی، نقاشی دیواری، جداره سازی، المانها و ..... باید اصول خلاقانه و نوآورانه زیبایی سازی اعمال شود تا موجب آرامش بصری شهروندان شود.

صوفی گفت: اصلاح و بهبود مبلمان شهری یکی از عوامل مهم در رضایتمندی است و به همین دلیل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. وی با تأکید بر زیباسازی شهر اذعان داشت: از مشکلات بصری شهر به راحتی نگذرند و هرجا در سطح شهر معایب و نواقصی وجود دارد آن را برطرف نمایند .

وی از ساخت خانه هنرمندان در مدرسه صالحان، بوستان مشاهیر در باغ ایرانیان و ساماندهی تابلوهای سردرب خیابان بوعلی و میدان امام (ره) هم خبر داد.

سلماسی با بیان اينكه فضاهاي سبز در روحيه شهروندان بسيار تاثير گذار است و  نقش بسزايي در پاکیزگی هواي شهر دارند اظهار كرد: ضرورت ايجاد كاربري‌هاي جديد شهري، براي پاسخ‌گويي به نيازهاي روزافزون شهرنشينان به تدريج باعث كاهش سهم فضاي سبز و باغ هاي شهري شده و كمبود آن مي‌تواند اختلالات جدي در شهرها به وجود آورد.

وی همچنین گفت: توسعه فضای شهر و انجام پروژه های عمرانی نباید باعث از بین رفتن درختان و فضای سبز گردد و باید براي حفظ فضای سبز شهری تلاش كنيم .

علی ضمیر معاون خدمات شهری نیز با تأکید بر ارائه راهکارهای مناسب برای حفظ زیبایی شهر و فضای سبز گفت : از کارشناسان و مسئولین انتظار می رود که با بررسی مسائل گوناگون سطح شهر و آنالیز مشکلات در جلسه های تخصصی با هدف بهبود و ارتقا سطح خدمات رسانی به شهروندان اقدام کنند.

وی در ادامه افزود : یک دستورالعمل اجرایی برای حفظ و جلوگیری از تخریب فضای سبز در جریان عملیات عمرانی و توسعه شهری از طرف سازمان های زیر مجموعه شهرداری ارائه ، تا کمترین آسیب به فضای سبز شهری وارد گردد.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری نیز به جمع آوری 3 هکتار چمن و جایگزینی آن با گونه های کم آب بر ، توزیع 20 هزار اصله نهال بین شهروندان و کاشت بالغ بر 4800 اصله درخت در معابری که فاقد درختکاری بودند ظرف سه ماه گذشته اشاره کرد.

 
     
 
 
 
 
همدان، شهر سبز پایدار
بانک ایده و نظر خدمات شهری
 
 
 
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢ کاربران آنلاین :
۱۲۵,۷۸۳ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان مدیریت پسماند
سازمان آتش نشـانی
سازمان پارک ها
سازمان زیبـا سـازی
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پورتال شهرداری همدان
پایگاه اطلاع رسانی
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان