Sat March 23, 2019   |   شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
وحيد علي ضميــر
معاون خدمات شهري شهرداري همدان
     پیام ها و اطلاعیه ها
هشتمين نمايشگاه تخصصي خدمات شهري و سومين نمايشگاه مبلمان شهري
بیشتر ...
     مناقصه و مزایده
اجاره تعدادي از ايستگاه هاي عرضه ميوه و تره بار همشهري
بهره برداري از بازارچه محلي شهروند در شهرک وليعصر (ديزج)
اجاره غرفه گنجنامه
طراحی ، ساخت، نصب و راه اندازی یک واحد گل فروشی
بهره برداری از سفره خانه سنتی یاران
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۴/٢٠ تعداد بازدیـد : ٩٩   بازگشت
 
 
 


روابط عمومی معاونت خدمات شهری :


قاطعیت در برخورد با متخلفان شهری

 

معاون خدمات شهری شهرداری همدان، با بیان اینکه سد معابر عمومی و اشغال پیاده‌روها و استفاده غیرمجاز از آنها و میدان‌ها و پارک‌ها و باغ‌های عمومی برای کسب و یا سکنی و یا هر عنوان دیگری برابر تبصره 1 بند دو ماده 55 قانون شهرداریها  ممنوع می باشد ، اظهار کرد: شهرداری همدان با توجه به وضعیت معیشتی مردم، به هیچ عنوان قصد حذف بساط گستران را ندارد و با شناسایی دستفروشان واقعی و ایجاد بازارچه‌های محلی و در اختیار گذاشتن امکانات لازم، طرح ساماندهی بساط‌گستران را در عمل به اجرا درخواهد آورد.

علی ضمیر هدف از ایجاد طرح ساماندهی دستفروشان را دسترسی آسان شهروندان به بساط‌گستران در بهترین اماکن بازار دانست و ادامه داد: با راه‌اندازی بازارچه های محلی ، دستفروشی بدون سدمعبر و عرضه کالاهای ایرانی، نظم و انضباط شهری و کاستن از ناهنجاری‌های اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

وی به راه اندازی 2 بازارچه موقت محلی در ایام پایانی سال اشاره کرد و گفت : بازارچه موقت محلی ارم واقع در بلوار ارم و بازارچه موقت محلی بوعلی واقع در کوچه سریخچال  برای بساط‌گستران در نظر گرفته شد که بساط‌گستران همه روزه از ساعت 8 تا 23 در این مکان ها استقرار یافته بودند که با استقبال دستفروشان و شهروندان مواجه شد.

وی با اشاره به عدم استقبال دستفروشان از بازارچه موقت محلی بوعلی پس از پایان سال ، دستفروشان تنها در طرح شب بازار پیاده راه بوعلی ، اکباتان و روزبازارها مجاز به فعالیت دستفروشی و بساط گستری می باشند.

علی ضمیر با اشاره به طرح ساماندهی دستفروشان گنجنامه نیز اظهار کرد: حدود 80 نفر بصورت دائمی درمحوطه تاریخی، تفریحی گنجنامه فعالیت دستفروشی داشتند که با توجه به اهمیت این مکان در حوزه گردشگری و لزوم حفظ سیما و منظر شهری اجازه فعالیت نخواهند داشت.

علی ضمیر ادامه داد : شهرداری همدان با توجه به شناسایی افراد مورد نظر که منحصرا"  و بصورت دائمی در این مکان فعالیت بساط گستری داشتند ، اقدام به جانمایی و تعیین مکان مناسب برای ایجاد بازارچه‌ موقت محلی در بوستان شهید ساعی گنجنامه نمود .

وی با اشاره به عملیات پاکسازی محوطه گنجنامه، تصریح کرد: جمع‌آوری 20 کامیون وسایل و ابزار عوامل سد معبر در محوطه تاریخی، تفریحی و گردشگری گنجنامه و انتقال آنها به انبار شهرداری، پاکسازی کامل محوطه گنجنامه و استقرار عوامل رفع سدمعبر در محل برای جلوگیری از هر گونه سدمعبر از اقدامات صورت گرفته در راستای پاکسازی این منطقه بوده است.

علی ضمیر خاطرنشان کرد: در همین راستا و با اجرای طرح جمع آوری دستفروشان مناطق مرکزی و گردشگری شهر همدان، تاکنون بساط گستران مناطق پیاده راه بوعلی، میدان امام خمینی(ره)، منطقه گردشگری گنج نامه، بلوار علویان، آرامگاه باباطاهر ، بلوار فرشچیان و پیاده راه اکباتان جمع آوری شده اند.

وی اضافه کرد: سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده های کشاورزی و مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان ،  بازار روزهای هفتگی را مهیای فعالیت دست‌فروشان و بساط گستران کرده است.

وی بیان کرد: براساس زمان‌بندی صورت گرفته دستفروشان می توانند همه روزه از ساعت 8 تا 14  در بازارهای محلی شهر همدان فعالیت داشته باشند.

وی افزود: براین اساس شنبه‌ها کوی الوند، یکشنبه‌ها شهرک شهید مدنی و استادان، دوشنبه‌ها خیابان جعفر طیار جنب پارک، سه شنبه‌ها بلوار شهید مطهری پایین‌تر از پل رسالت، چهارشنبه‌ها بلوار امام خمینی (ره) جنب امامزاده خضر، پنجشنبه‌ها کوی فرهنگیان و خیابان شهیدان دیباج و جمعه‌ها منطقه ششصد دستگاه برای فعالیت دست‌فروشان به صورت منظم تعیین شده است.

وی همچنین با اشاره به نظارت بر روزبازارها بساط گستران توسط ناظران سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده های کشاورزی و نیروهای اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری گفت: جهت عرضه صنایع دستی و محصولات خانگی بانوان نیز در روز بازارهای هفتگی و باغ ایرانی (طرح بهنام)  اقدام نموده ایم.

 
     
 
 
 
 
همدان، شهر سبز پایدار
بانک ایده و نظر خدمات شهری
 
 
 
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴ کاربران آنلاین :
۱۰۲,۶۸۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان مدیریت پسماند
سازمان آتش نشـانی
سازمان پارک ها
سازمان زیبـا سـازی
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پورتال شهرداری همدان
پایگاه اطلاع رسانی
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان