Sat March 23, 2019   |   شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
وحيد علي ضميــر
معاون خدمات شهري شهرداري همدان
     پیام ها و اطلاعیه ها
هشتمين نمايشگاه تخصصي خدمات شهري و سومين نمايشگاه مبلمان شهري
بیشتر ...
     مناقصه و مزایده
اجاره تعدادي از ايستگاه هاي عرضه ميوه و تره بار همشهري
بهره برداري از بازارچه محلي شهروند در شهرک وليعصر (ديزج)
اجاره غرفه گنجنامه
طراحی ، ساخت، نصب و راه اندازی یک واحد گل فروشی
بهره برداری از سفره خانه سنتی یاران
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۵/٢٩ تعداد بازدیـد : ۴٧   بازگشت
 
 
 


روابط عمومی معاونت خدمات شهری :


بهره‌برداری از ظرفیت‌های شهری برای ترویج کتاب‌خوانی

 

وحید علی ضمیر معاون خدمات شهری شهرداری همدان در نشست مشترک با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بر اجرای برنامه‌های مشترک با هدف ترویج کتاب‌خوانی و استفاده از ظرفیت‌های شهری تاکید کرد. وحید علی‌ضمیر گفت: ظرفیت‌های خوبی در معابر شهری وجود دارد که می‌تواند در حوزه کتاب‌ و کتاب‌خوانی مورد استفاده قرار بگیرد. پیاده‌راه بوعلی، میدان و اکباتان نیز از جمله ظرفیت‌های خوب شهری در همدان است.

معاون خدمات شهری شهرداری خواستار برنامه‌ریزی برای استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت‌های پیاده‌راه‌ها، پارک‌ها و فضای سبز شد و افزود: نگاه ما بیشتر به سمت اجرای برنامه‌ها است و نهاد کتابخانه‌های استان می‌تواند این برنامه‌ها را کارشناسی و برنامه‌ریزی کند تا در نهایت بازده مثبت و سازنده‌ای را در پی داشته باشد.

سلماسی نیز با اشاره به کارکردهای فرهنگی پیاده‌راه به ویژه در بحث کتاب و کتاب‌خوانی افزود: مسیر پیاده‌راه بوعلی و اکباتان به لحاظ طول معبر، اهمیت آن و فضای مورد استفاده در شهر همدان کم‌نظیر است. پیاده‌راه اکباتان به نسبت پیاده‌راه بوعلی می‌تواند کارکردهای بیشتری در استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و شهری داشته باشد.

مدیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان همدان نیز در این نشست گفت: هدف ما ایجاد و ترویج رفتار فرهنگی در جامعه است. این رفتار فرهنگی به کاهش آسیب‌های اجتماعی منجر می‌شود.

عاطفه زارعی بر لزوم توجه به همه مناطق شهری در همدان تاکید کرد و افزود: کتابخانه‌ها در مناطق آسیب‌پذیر ما بسیار تاثیرگذار است و می‌تواند برای حل مشکلات اجتماعی در این نقاط سازنده باشد.

مدیرکل کتابخانه‌های استان همدان با اشاره به اهمیت برنامه‌ریزی اصولی و کارشناسی شده برای استفاده از ظرفیت‌های شهری در امر ترویج کتاب‌خوانی گفت: برنامه‌ریزی و اجرا باید به گونه‌ای باشد که در اصطلاح به شکل آزمون و خطا پیش نرویم و اگر قرار است هزینه‌ای صرف بشود با هدف‌گذاری درست و منطقی انجام بگیرد.

زارعی بر اجرای حداقل 3 برنامه با هدف‌گذاری بر روی 3 منطقه از شهر گفت: برای آن‌که برنامه‌ها صرفا در حد برنامه‌ریزی نباشد بهتر است با هدف‌گذاری روی پیاده‌راه‌ها، پارک‌ها و اتوبوس‌رانی اجرای بخش اول برنامه‌های ترویج کتاب و کتاب‌خوانی را پیش ببریم.

در این نشست برنامه‌های جمعه‌بازار کتاب، ایجاد کلبه‌های کتاب یا کافه کتاب، ایستگاه‌های مطالعه در سطح معابر، روش‌های نوین کتاب‌خوانی از طریق تلفن همراه و شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی کتاب و تبلیغ برای افزایش آمار کتاب‌خوانی به نقد و نظر گذاشته شد.

رضوان سلماسی رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان، سعید خوشبخت رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری همدان، بابک مهدی‌آزاد رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری، سیدمصطفی موسوی مدیر بهره‌برداری از پیاده‌راه‌ و هیات همراه از اداره کل کتاب‌خانه‌های عمومی استان همدان در نشست مشترک حضور داشتند.

 
     
 
 
 
 
همدان، شهر سبز پایدار
بانک ایده و نظر خدمات شهری
 
 
 
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٢ کاربران آنلاین :
۱۰۲,۶۵۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان مدیریت پسماند
سازمان آتش نشـانی
سازمان پارک ها
سازمان زیبـا سـازی
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پورتال شهرداری همدان
پایگاه اطلاع رسانی
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان