Sat March 23, 2019   |   شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
وحيد علي ضميــر
معاون خدمات شهري شهرداري همدان
     پیام ها و اطلاعیه ها
هشتمين نمايشگاه تخصصي خدمات شهري و سومين نمايشگاه مبلمان شهري
بیشتر ...
     مناقصه و مزایده
اجاره تعدادي از ايستگاه هاي عرضه ميوه و تره بار همشهري
بهره برداري از بازارچه محلي شهروند در شهرک وليعصر (ديزج)
اجاره غرفه گنجنامه
طراحی ، ساخت، نصب و راه اندازی یک واحد گل فروشی
بهره برداری از سفره خانه سنتی یاران
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۶/١٣ تعداد بازدیـد : ۵۵   بازگشت
 
 
 


روابط عمومي معاونت خدمات شهري :


شهر براي ورود به ماه محرم آماده مي شود.

 

در آستانه فرا رسيدن ماه محرم و ايام سوگواري حسيني ، شهرداري همدان تدابير لازم جهت هرچه باشکوهتر شدن مراسمات عزاداري سالار شهيدان را برنامه ريزي کرد .

 جلسه درخصوص فضاسازي متناسب شهر در ايام محرم الحرام در حوزه معاونت خدمات شهري با حضور نمايندگان معاونتها و مديريت ها و سازمان هاي زيرمجموعه شهرداري تشکيل گرديد.

وحيد علي ضمير معاون خدمات شهري از اقدامات انجام شده توسط مجموعه شهرداري جهت دهه امامت و ولايت و آماده سازي شهر جهت برگزاري ميزباني رويداد همدان 2018 ( همدان پايتخت گردشگري کشورهاي آسيايي) به نحو مطلوب تشکر و قدرداني کرد.

 وي با توجه به فرا رسيدن ماه محرم و ايام سوگواري حضرت اباعبدالله الحسين (ع) بيان کرد : خدمتگزاري به عزاداران حسيني افتخار بزرگي است که امسال با آمادگي بيشتر نسبت به سال‌هاي قبل به عنوان خادمين اباعبدالله الحسين(ع) انجام خواهيم داد.

اين مقام مسئول در تشريح برنامه ها و اقدامات شهرداري جهت ماه محرم ، تبليغات ويژه ايام محرم بر روي بيلبوردها وتلويزيون هاي شهري ، نصب  المان نوري يا حسين و نمادهاي ايام محرم در سطح شهر، فضاسازي و سياهپوش کردن سطح شهر متناسب با اين ايام در طول ماه محرم و سياهپوش کردن تمامي ميادين، معابر اصلي ، پل‌ها و... را عنوان کرد.

در ادامه اين جلسه  مديران به اجراي برنامه ها و اقدامات زيرمجموعه خود پرداختند و در اين راستا از ديگر اقدامات شهرداري به نصب پرچم بر روي تاکسي ها و  اتوبوسهاي شهري و نصب بنرهايي با مضمون عاشورا و آماده‌باش سازمان آتش نشاني در روزهاي تاسوعا و عاشوراي حسيني در سطح شهر و برگزاري برنامه‌ها و عزاداري هايي از جمله اجراي مراسم تعزيه خواني براي شهروندان نيز اشاره شد.

همچنين با آماده باش کامل نيروهاي خدمات شهري و نظافت شهر در ايام عزاداري سرور و سالار شهيدان مطابق سال هاي گذشته، شهرداري همدان به پاکسازي، نظافت و رفت و روب اطراف هيئت ها، تکايا و مساجد به صورت مستمر و جمع آوري خاک ونخاله مي پردازد و سعي بر اين است تا نقش پر رنگي در برگزاري هر چه با شکوه تر مراسم دهه محرم داشته باشد.

وي گفت: در راستاي حفظ نظافت و پاکيزگي سطح شهر  با توجه به افزايش هيئات،ايستگاه هاي صلواتي و... مخازن زباله در اطراف ايستگاه هاي شلوغ تعبيه مي گردد . همچنين با برنامه ريزي هاي انجام شده و در کمترين زمان ممکن ظروف حاصل از نذورات توزيع شده در بين عزاداران حسيني جمع آوري مي شود.

علي ضمير تصريح کرد: يک رسم بسيار زيباي عزاداران برپايي ايستگاه‌هاي صلواتي است که نوعي احسان و سنت ديرينه محسوب مي‌شود، البته اعتقاد داريم که مساجد و حسينه‌ها مکان مناسبي براي فعاليت ايستگاه‌هاي صلواتي است اما با اين حال هيئت‌هاي مذهبي مي‌توانند در صورت اخذ مجوز از مديريت خدمات شهري شهرداري نسبت به برپايي ايستگاه‌هاي صلواتي اقدام نمايند.

 

 

 

 

  

 
     
 
 
 
 
همدان، شهر سبز پایدار
بانک ایده و نظر خدمات شهری
 
 
 
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١۶ کاربران آنلاین :
۱۰۲,۶۷۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان مدیریت پسماند
سازمان آتش نشـانی
سازمان پارک ها
سازمان زیبـا سـازی
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پورتال شهرداری همدان
پایگاه اطلاع رسانی
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان