Sat March 23, 2019   |   شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
وحيد علي ضميــر
معاون خدمات شهري شهرداري همدان
     پیام ها و اطلاعیه ها
هشتمين نمايشگاه تخصصي خدمات شهري و سومين نمايشگاه مبلمان شهري
بیشتر ...
     مناقصه و مزایده
اجاره تعدادي از ايستگاه هاي عرضه ميوه و تره بار همشهري
بهره برداري از بازارچه محلي شهروند در شهرک وليعصر (ديزج)
اجاره غرفه گنجنامه
طراحی ، ساخت، نصب و راه اندازی یک واحد گل فروشی
بهره برداری از سفره خانه سنتی یاران
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۶/٢۴ تعداد بازدیـد : ٣٧   بازگشت
 
 
 


روابط عمومي معاونت خدمات شهري :


اقدامات شهرداري همدان در آستانه بازگشايي مدرسه ها

 

 

وحيد علي ضمير معاون خدمات شهري شهرداري همدان بيان کرد: شهرداري همدان جهت ارايه خدمات مطلوب به دانش آموزان و بازگشايي مدارس و تقارن آن با پيام ايثارگري امام حسين(ع) و ياران وفادارش و هفته دفاع مقدس در بخش هاي مختلف اقدام به پاکسازي و تنظيف، کاشت گل و گياه هاي فصلي ،رنگ آميزي ديواري مدارس ، نظارت کامل بر شرکت هاي ساماندهي سرويس مدارس، همچنين ارايه رايگان خدمات اتوبوسها براي دانش آموزان و دانشجويان در روز اول مهر ماه و ... مي نمايد.

علي ضمير اعلام نمود: معاونت خدمات شهري به جهت آغاز بازگشايي مدارس، طي برنامه اي تحت عنوان« طرح استقبال ازمهر» که بيش از 50 شرح وظيفه مي باشد را از نيمه دوم شهريور ماه 97 تا نيمه اول مهر با همکاري سازمان فرهنگي و اجتماعي، مديريت هاي مناطق چهارگانه و سازمان هاي سيما، منظر و فضاي سبز شهري، مديريت پسماند، آتش نشاني و خدمات ايمني، ساماندهي مشاغل شهري و فراورده هاي کشاورزي، مديريت خدمات شهري و امور شهرهاي مناطق چهارگانه ، اداره مديريت پيشگيري و رفع تخلفات شهري، سازمان حمل و نقل و ترافيک، معاونت اتوبوسراني و پايانه هاي مسافربري، معاونت نظارت بر تاکسيراني و حمل و نقل بار و کالا، سازمان عمران به اجرا درمي آورد.

علي ضمير گفت: در همين راستا ، نشست هم‌انديشي طرح استقبال ازمهر به همت شهرداري همدان و آموزش و پرورش به منظور پاکسازي، زيباسازي محيط مدارس، ايمن سازي ، افزايش سطح رضايتمندي شهروندان ، بهبود محيط شهري و تامين ، حفظ وارتقاي سلامت رواني و بهداشتي دانش آموزان و ... برگزار شد .

وي ادامه داد: امور شهرهاي مناطق چهارگانه شهرداري پيش از آغاز سال تحصيل به پاکسازي و تنظيف، شستشو و آب پاشي معابر اصلي و گذرهاي منتهي به مدارس ، پاکسازي و امحاء پوسترهاي تبليغاتي و ديوار نويس هاي حاشيه معابر اصلي و فرعي،  جمع آوري نخاله و مصالح ساختماني در معابر ، ترميم و تعويض جداول و جاليز،  شستشو، تعمير و رنگ آميزي مخازن زباله، تسطيح زمين هاي باير و پاکسازي علف هاي هرز پياده روهاي اطراف مدارس، لايروبي جوب ها و رودخانه ها، لکه گيري آسفالت معابر و ترميم پياده روها درمحدوده مدارس و ترميم مسيرهاي حفاري در اين ايام و ... مي پردازند.

علي ضمير از اقدامات سازمان مديريت پسماند  به ممنوعيت خاکبرداري در اين ايام، تحويل مخازن مخصوص جمع آوري زباله خشک و کاغذ به مدارس، برگزاري کارگاه و کلاس آموزشي با محوريت تفکيک پسماند از مبداء و آموزش 4 هزار نفر از فرهنگيان شهر همدان به مدت دو هفته، توزيع بسته هاي آموزشي با سرفصل‌هاي تفکيک از مبداء زباله‌تر و خشک‌، کاهش توليد پسماند اشاره کرد.

وي گفت: به همين مناسبت نظافت و پاکسازي پارکها و رفيوژها، ترميم و آماده سازي فضاي سبز پيرامون و داخل محوطه مراکز آموزشي، هرس درختان و کاشت نهال، درختچه و گل و گياه در باغچه‌هاي داخل محوطه مدارس، برگزاري مراسم جشن شکوفه ها ، زنگ مهر و اهداي گل جهت توزيع بين دانش آموزان در مدارس منتخب ( منطقه يک:  دبستان طالقاني، منطقه دو: دبستان مرحوم محمود کاظميان، منطقه سه: دبستان مدرس 2 و منطقه چهار : دبستان خورشيد پور) ، امحاء ديوارنويسي و رنگ آميزي جداره هاي مدارس از جمله اقدامات سازمان سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري  مي باشد.

معاون خدمات شهري اعلام کرد: سازمان آتش نشاني با همکاري مديريت بحران به بازديد و بررسي نقاط حادثه‌خيز در مدارس و محيط‌هاي پيراموني مراکز آموزشي مي پردازد و استقرار نيروهاي عملياتي و تامين ايمني داخل کلاس هاي مدارس منتخب ، آموزش دانش‌آموزان در زمينه نکات ايمني و حادثه و برگزاري مراسم روز آتش نشاني در روز7 مهر را نيز انجام خواهند داد.

 وي به جلوگيري از سد معبر در معابر خصوصاً مسيرهاي منتهي به مدارس و ساماندهي وانت بارها به ويژه در محدوده مدارس توسط سازمان ساماندهي مشاغل و مديريت پيشگيري و رفع تخلفات شهري  در طرح استقبال از مهر نيز اشاره داشت.

علي ضمير در خصوص برنامه هاي ستاد استقبال از مهر شهرداري همدان در حوزه معاونت زيربنايي و حمل و نقل شهري افزود:  نظافت و پاکسازي داخل اتوبوس ها و تاکسي ها ، نصب بنر و پرچم هاي تبريک بر روي اتوبوس ها و تاکسي ها، اجراي کف نوشته ها، نصب و ترميم تابلوهاي احتياط عبور دانش آموزان و عبور عابر پياده در مناطق پرتردد و پرخطر، رنگ آميزي سرعت کاه ها و اصلاح چراغ هاي ترافيکي و خط کشي عابر پياده مدارس،  شستشو و ترميم تابلوهاي راهنمايي رانندگي، سيلندرهاي ترافيکي و چراغ هاي چشمک زن ، نظارت کامل بر شرکت هاي ساماندهي سرويس مدارس و کليه تاکسي ها و ساماندهي بالغ بر 2500 دستگاه خودرو سرويس مدارس و آموزش به آنها جهت پوشش  دانش آموزان، همچنين ارايه رايگان خدمات اتوبوسها براي دانش آموزان در روز اول مهر ماه و ...  از جمله اقدامات است.

وي در پايان اظهار داشت: اميدواريم در راستاي توسعه و آباداني شهر و نيز خدمت رساني به مردم شريف همدان در سايه نظام مقدس جمهوري اسلامي با کار و همتي مضاعف در مسيري گام برداريم که رضايت و خشنودي پروردگار و مردم عزيز شهرمان را در پي داشته باشد.

 

 

 

 
     
 
 
 
 
همدان، شهر سبز پایدار
بانک ایده و نظر خدمات شهری
 
 
 
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۶ کاربران آنلاین :
۱۰۲,۶۴۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان مدیریت پسماند
سازمان آتش نشـانی
سازمان پارک ها
سازمان زیبـا سـازی
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پورتال شهرداری همدان
پایگاه اطلاع رسانی
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان