Sat March 23, 2019   |   شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
وحيد علي ضميــر
معاون خدمات شهري شهرداري همدان
     پیام ها و اطلاعیه ها
هشتمين نمايشگاه تخصصي خدمات شهري و سومين نمايشگاه مبلمان شهري
بیشتر ...
     مناقصه و مزایده
اجاره تعدادي از ايستگاه هاي عرضه ميوه و تره بار همشهري
بهره برداري از بازارچه محلي شهروند در شهرک وليعصر (ديزج)
اجاره غرفه گنجنامه
طراحی ، ساخت، نصب و راه اندازی یک واحد گل فروشی
بهره برداری از سفره خانه سنتی یاران
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۶/٢۶ تعداد بازدیـد : ۴۴   بازگشت
 
 
 


روابط عمومی معاونت خدمات شهری :


مرمت آثار و نقاشی های دیواری موجود با موضوع راویان ایثار

 

علی ضمیر معاون خدمات شهری شهرداری در راستاي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت اظهار داشت: ديوارنگاره هاي پس از انقلاب و جنگ تحميلي دسته اي از آثار فرهنگي تاريخي شهر همدان هستند که جنبه زيبايي شناختي آنها مي تواند همپاي ارزش تاريخي شان مهم ارزيابي شود.

وی افزود: شهرداری همدان با هدف نوسازي، ساماندهي و بازطراحي آثار ديواري شهر که دچار آسيب شده اند، همچنين ارتقاء کيفيت اين هنر شهري و تعامل سازنده با مخاطب و محيط و با تكيه بر تجربيات گذشته، فراخوان ديوارنگاري شهري را با همكاري استادان، صاحب نظران و هنرمندان در سطح ملي با موضوع مرمت آثار و پرتره نگاري هاي موجود برگزار نمود.

علی ضمیر ادامه داد: در بخش فراخوان فهرست و تصاويري از وضع موجود تعدادي از ديوارنگاره هاي يادماني (مانند نقاشي هاي ديواري شهدا، شخصيت هاي انقلابي و سياسي، يادبود و بزرگداشت برخي موضوعات ، اشخاص و غيره) با تکنيک هاي مختلف در سطح شهر که دچار فرسايش و تخريب شده يا داراي کيفيت هنري مطلوب نبودند از طريق سايت سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهری در دسترس هنرمندان قرار گرفت.

 وی تصریح کرد: هنرمندان شرکت کننده در اين بخش ضمن حفظ مضمون، محتوا و موضوع اين آثار، به ايده پردازي و طراحي مجدد در جهت بهسازي و ارتقاي کيفيت هنري آنها با در نظر گرفتن قابليت هاي اجرايي و هماهنگي با محيط پرداختند.

وی بیان کرد: هنرمندان برگزیده در قالب 4 گروه ، شروع به اجرای نقاشی دیواری در سطح شهر نموده اند و پس از اجراي طرح ها، بنا به رأي هيات داوران 3 اثر برگزيده معرفي مي شود، به صاحبان هر اثر

برگزيده جوايزي اهدا مي گردد. علی ضمیر گفت: انتخاب هنرمندان براساس داوري رزومه ارائه شده به دبيرخانه و باتوجه به سوابق کاري صورت گرفت و در نهایت 11 هنرمند در مرحله نخست داوری برگزیده شدند.

وی اضافه کرد: برای اجرای این طرح حدود 1 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است که پیش بینی می شود کار نقاشی تصویر شهدا در صورت مساعد بودن شرایط تا پایان مهر ماه سال جاری پایان پذیرد.

علی ضمیر در پایان گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت آمیخته با فرهنگ جهادی خدمت و خدمت رسانی به شهروندان همدانی یکی از اولویت های اصلی مدیریت شهری است که تاکنون در این راستا تعداد زیادی از معابر  شهر همدان با نام مقدس شهیدان نامگذاری گردیده است.

 

 
     
 
 
 
 
همدان، شهر سبز پایدار
بانک ایده و نظر خدمات شهری
 
 
 
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١۵ کاربران آنلاین :
۱۰۲,۶۵۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان مدیریت پسماند
سازمان آتش نشـانی
سازمان پارک ها
سازمان زیبـا سـازی
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پورتال شهرداری همدان
پایگاه اطلاع رسانی
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان