Mon July 22, 2019   |   دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
وحيد علي ضميــر
معاون خدمات شهري شهرداري همدان
     پیام ها و اطلاعیه ها
هشتمين نمايشگاه تخصصي خدمات شهري و سومين نمايشگاه مبلمان شهري
بیشتر ...
     مناقصه و مزایده
اجاره تعدادي از ايستگاه هاي عرضه ميوه و تره بار همشهري
بهره برداري از بازارچه محلي شهروند در شهرک وليعصر (ديزج)
اجاره غرفه گنجنامه
طراحی ، ساخت، نصب و راه اندازی یک واحد گل فروشی
بهره برداری از سفره خانه سنتی یاران
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٨/٠۵ تعداد بازدیـد : ۶٢   بازگشت
 
 
 


روابط عمومي معاونت خدمات شهري :


"سنگ فروشي هاي بلوار امام (ره) ساماندهي مي شوند"

 

 

وحيد علي ضمير معاون خدمات شهري شهرداري با توجه به انتخاب همدان بعنوان پايتخت گردشگري کشورهاي آسيايي در سال 2018 و برگزاري اجلاس جهاني گردشگري (UNWTO) در آبان ماه و نيز مطالبات عموم شهروندان بيان کرد: زيبنده و شايسته کهن شهر همدان نيست که در ورودي هاي شهر شاهد مناظر و چشم اندازهاي نامناسبي باشيم ، وي افزود: در اين راستا شهرداري همدان اقدام به ساماندهي صنوف مزاحم در سطح شهر نموده است.

علي ضمير با اشاره به مشکلات استقرار سنگ فروشان در بلوار امام خميني (ره) گفت: در اين مسير شاهد فعاليت واحدهاي سنگ‌فروشي هستيم که وجود آنان ضمن تجاوز به حريم جاده، منظر شهري را تحت تاثير قرار داده و نازيبايي بصري را ايجاد کرده است. 

وحيد علي ضمير ضمن بيان اين خبر تصريح نمود : با عنايت به فلسفه وضع بند 20 قانون شهرداريها که حمايت معنوي از مسکن و محل سکونت شهروندان و حفظ آرامش آنها را مورد توجه قرار مي دهد و همچنين تبصره 1 بند 2 ماده 55 قانون شهرداريها در خصوص عدم سد معبر در اماکن و معابر عمومي ، تعداد 24 واحد صنفي از 45 واحد شناسايي شده سنگفروشي مستقر در بلوار امام (ره) اقدام به ايجاد مزاحمت ، آلودگي سمعي و بصري و سد معبر براي شهروندان نموده اند ، که با توجه به تشکيل پرونده و سير مراحل قانوني در کميسيون بند 20 بايد با حکم قضايي و با همکاري نيروي انتظامي جمع آوري و ساماندهي گردند.

علي ضمير در خصوص ساماندهي سنگ فروشان عنوان کرد: در بحث ساماندهي، تلاش بر خروج اين گونه مشاغل از سطح شهر و محل سکونت شهروندان است ، به اين علت که اعتقاد داريم محل سکونت شهروندان بايد عاري از هر گونه ناهنجاري بصري و آلودگي زيست محيطي باشد.

وي تصريح کرد: با تمام افرادي که جلوي محل کارگاه ساختماني خود را با مصالح و ابزار مختلف مي‌گيرند برخورد خواهد شد، چرا كه اين کار، تجاوز آشکار به حقوق جامعه و معابر عمومي ‌است.

معاون خدمات شهري با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در جهت ساماندهي معابر و فضاهاي عمومي شهري اظهار داشت: ما در اين زمينه پيشرفتهاي خوبي نيز داشتيم از جمله جمع آوري دست فروشان و بساط گستران گنجنامه که در محوطه اي مناسب در گنجنامه ساماندهي شده اند.

 

ايشان به انتقال پرنده فروشها به مکان در نظر گرفته شده در محوطه پشت ترمينال سابق همدان اشاره و افزود ديوارکشي اين محوطه جهت بازارچه پرنده فروشها در دستور کار شهرداري قرار دارد.

علي ضمير به انتقال بساط گستران کهنه فروش پياده راه اکباتان به محوطه نظربيک بصورت موقت نيز اشاره و گفت: با همکاري و اقدامات کارشناسي شده سازمان ساماندهي مشاغل شهري  تعداد بازار روزها جهت کليه دستفروشان و بساط گستران سطح شهر همدان جانمايي و افزايش خواهد يافت.

 ايشان در ادامه به اقدامات واحد کنترل ساختمان اشاره و ابراز کرد گشت هاي سيار خودرويي و موتوري بصورت شبانه روزي و بدون وقفه اقدام به کنترل ساخت و سازهاي غير قانوني در محدوه ، حريم و باغات حاشيه شهر نموده و با عوامل ساخت و ساز غير مجاز بدون اغماز و تبعيض برخورد خواهند کرد.

معاونت خدمات شهري شهرداري همدان در ادامه افزود : جمع آوري  بيش از 8392 مورد سد معبر توسط واحد رفع سدمعبر ، 3127 مورد صدور اخطاريه ، ضبط لوازم ، ابزار آلات و جمع آوري بيش از 267 مورد مصالح ساخت و ساز غير قانوني توسط واحد کنترل ساختمان ، اجراي 14 حکم تخريب و 87 حکم پلمپ صادره از کميسيون ماده صد توسط واحد اجراي احکام ، اخذ 75 مورد حکم تخريب ، 13 مورد حکم پلمپ و 134 مورد تشکيل پرونده توسط واحد فني از اقدامات شش ماهه مديريت پيشگيري و رفع تخلفات شهري شهرداري همدان مي باشد.

ايشان کليه اقدامات انجام شده معاونت خدمات شهري را بر حسب وظيفه ذاتي و قانوني طبق تبصره 1 بند 2 و بند 20 ماده 55 و ماده 100 قانون شهرداريها برشمرد و تاکيد کرد که انجام هر چه بهتر اين قوانين نياز به همکاري کليه دستگاههاي اجرايي علي الخصوص دستگاه محترم قضايي ، نيروي انتظامي ، جهاد کشاورزي ، بهداشت ، اصناف و نيز عموم شهروندان دارد.

 

 

 

 
     
 
 
 
 
همدان، شهر سبز پایدار
بانک ایده و نظر خدمات شهری
 
 
 
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣ کاربران آنلاین :
۱۱۰,۰۸۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان مدیریت پسماند
سازمان آتش نشـانی
سازمان پارک ها
سازمان زیبـا سـازی
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پورتال شهرداری همدان
پایگاه اطلاع رسانی
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان