Tue June 2, 2020   |   سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
وحيد علي ضميــر
معاون خدمات شهري شهرداري همدان
     پیام ها و اطلاعیه ها
هشتمين نمايشگاه تخصصي خدمات شهري و سومين نمايشگاه مبلمان شهري
بیشتر ...
     مناقصه و مزایده
واگذاري اجاره و بهره برداري از سه دستگاه کانکس گلفروشي
واگذاری بوفه پارک ارم و اجاره زمین صرفا جهت عرضه گل وگیاه واقع در بلوار مطهری
امور ساماندهی مشاغل و نگهداری روزبازارها، و شب بازار ها، جمعه بازارها، بساط گستران
فروش املاک
فروش یک قطعه زمین تجاری
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١٠/١٣ تعداد بازدیـد : ٢١   بازگشت
 
 
 


روابط عمومی معاونت خدمات شهری :


کارگاه های غیرمجاز ال پی جی در شهر بی شمارند

 

وحید علی‌ضمیر در گفتگویی با بیان اینکه انفجار کارگاه غیر قانونی در تقاطع آیت‌الله نجفی رخ داد اظهار کرد: همین واحد سه بار بنا بر رأی کمیسیون بند 20 ماده 55 قانون شهرداری‌ها که در زمینه مشاغل شهری صراحت دارد، پلمب شده بود.

وی با بیان اینکه اخطارهای آن توسط دبیرخانه کمیسیون، سازمان آتش‌نشانی و خدمات شهری منطقه صادر شده بود افزود: اخطارها به مراجع نظارتی شامل مدیریت بحران، فرمانداری و بخش‌های متولی ارسال و مخاطراتی که این کارگاه‌های غیر مجاز را تهدید می‌کرد، اعلام شده بود.

وی تصریح کرد: جلسه‌ای با حضور نماینده اتاق اصناف و شرکت‌های توزیع برگزار شد و مخاطرات اعلام شد اما با این وجود، این واحد فک پلمب شده بود.

معاون خدمات شهری با بیان اینکه فک پلمب هم به مراجع مرتبط اعلام شد ادامه داد: خوشبختانه ساعت 12:19 گزارش به آتش‌نشانی اعلام می‌شود و ساعت 12:23 گروه‌های آتش نشان سر محل حاضر و عملیات مهار آتش در یک ساعت و 20 دقیقه انجام شد.

وی با بیان اینکه کارگاه‌های غیر مجاز بسیاری در شهر داریم خاطرنشان کرد: چند روز پیش جلسه فوق‌العاده بند 20 تشکیل و نماینده دستگاه‌ها برای تعیین تکلیف نهایی دعوت شدند.

علی‌ضمیر با اشاره به اینکه ظرفیت قانونی شهرداری به کار گرفته شده است گفت: نیاز به اجماع بین دستگاه‌های مرتبط داریم تا شاهد این نوع اتفاقات نباشیم.

*شجاعی: ساختارهای خطرناک باید از شهر خارج شوند

مدیر بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان اظهار کرد: از سه سال پیش نظارت بر سوخت گاز مایع یا ال پی جی‌ها آغاز شده و یک گروه بازرسی و نظارت با حضور سازمان صمت، اصناف، نیروی انتظامی و شهرداری تشکیل و به دستور دادستانی وارد عمل شدند.

علیرضا شجاعی با اشاره به اینکه این گروه ویژه هنوز وجود دارد اما به هماهنگی بیشتری نیاز داریم افزود: ساختارهای خطرناک باید از شهر خارج شوند و عرضه کپسول مایع کنار خیابان، خارج از سکوهای قانونی و برای امور تعریف نشده، یک تخلف به حساب می‌آید.

وی با بیان اینکه سهمیه گاز مایع توسط شرکت فرآورده‌های نفتی به نمایندگی‌ شرکت‌های توزیعی، ابلاغ می‌شود تصریح کرد: هر شهرستان سهمیه مخصوص به خود را دارد و برای مصرف‌ خانوار کپسول‌های کوچک و برای غذاخوری‌ها کپسول‌های بزرگ تعبیه می‌شود.

مدیر بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه باید ساختار ویژه‌ای برای توزیع این کپسول‌ها تعریف شود ادامه داد: عرضه این فرآورده باید با یک فاصله منطقی از مراکز مسکونی و سایر کاربری‌ها انجام شود.

وی با اشاره به اینکه طرح‌هایی برای حل این مشکل ارائه شده است خاطرنشان کرد: طرح سکوهای سیار برای پر کردن پیک‌نیک ارائه شده اما هنوز عملیاتی نشده است.

شجاعی با بیان اینکه طبق دستورالعمل وزارت نفت باید در هر شهری حداقل یک جایگاه ال پی جی ایجاد شود که تاکنون محقق نشده است افزود: در حال حاضر نیز آمادگی لازم برای رفع این مشکل و تعامل مناسب با سایر دستگاه‌ها را داریم.

*ناظری‌پور: قاطعانه برای ساماندهی کارگاه‌های غیر مجاز ورود می‌کنیم

معاون سیاسی ـ اجتماعی فرماندار شهرستان همدان نیز اظهار کرد: چند مرکز در شهر داریم که برخی استانداردهای بیشتری دارند و برخی از کارگاه‌ها موارد لازم را رعایت نمی‌کنند.

علی‌اصغر ناظری‌پور با بیان اینکه بارها این کارگاه تعطیل شده است افزود: متأسفانه بنا به برخی از دلایل اجتماعی و البته معیشتی هنوز به طور کامل این مشکل برطرف نشده است.

وی با اشاره به اینکه حداقل باید مسائل ایمنی و استانداردهای لازم رعایت شود تصریح کرد: به صورت قاطع برای ساماندهی این کارگاه‌ها ورود خواهیم کرد تا استانداردهای لازم در این مراکز رعایت شود.

 

 

 
     
 
 
 
 
همدان، شهر سبز پایدار
بانک ایده و نظر خدمات شهری
 
 
 
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١ کاربران آنلاین :
۱۲۵,۸۰۰ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان مدیریت پسماند
سازمان آتش نشـانی
سازمان پارک ها
سازمان زیبـا سـازی
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پورتال شهرداری همدان
پایگاه اطلاع رسانی
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان