Tue December 10, 2019   |   سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
وحيد علي ضميــر
معاون خدمات شهري شهرداري همدان
     پیام ها و اطلاعیه ها
هشتمين نمايشگاه تخصصي خدمات شهري و سومين نمايشگاه مبلمان شهري
بیشتر ...
     مناقصه و مزایده
فروش 2 دستگاه ماشین
فروش زمین تجاری
واگذاری حق بهره برداری از تعدادی سازه ی تبلیغاتی در سطح شهر همدان
امتياز جمع آوري ضايعات و نگهداري و بهره برداري از 15 دستگاه کانکس جمع آوري ضايعات
واگذاری ملک در شهرک مدرس
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٣/٢۵ تعداد بازدیـد : ۵٨   بازگشت
 
 
 


روابط عمومی معاونت خدمات شهری :


اولین همایش پدافند غیرعامل و مدیریت بحران اماکن آموزشی با هدف ایجاد آمادگی مواجهه با حوادث وبحران های محتمل در مدارس

 

اولین همایش پدافند غیرعامل و مدیریت بحران اماکن آموزشی با حضورمدیران محترم آموزش و پرورش ناحیه2 با هدف ایجاد آمادگی مواجهه با حوادث و بحران های محتمل در اماکن مسکونی شهر همدان جهت آموزش مربیان دوره اول مقطع ابتدایی ناحیه ۲ آموزش و پرورش به همت اداره مدیریت بحران شهرداری همدان در روز پنجشنبه 23 خرداد ماه برگزار گردید.

در این همایش آموزش اطفای حریق، نحوه و برنامه ریزی تخلیه اضطراری هنگام آتش سوزی مدارس و زلزله توسط سازمان آتش نشانی ارائه گردید. در ادامه نیز هلال احمر نحوه مقابله با سیلاب های شهری که توسط شهروندان و مدیران آموزشگاه ها و مدارس باید انجام گیرد را  آموزش داده؛ همچنین مدیریت بحران اماکن آموزشی توسط اداره مدیریت بحران شهرداری ارائه شد.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان در این خصوص بیان نمود: ما هر روز شاهد حوادث آتش سوزی، گودبرداری غیر اصولی و نشت گاز در گوشه و کنار این شهرهستیم که هر یک می تواند تلفات جانی و مالی بسیاری ایجاد کنند.

علی ضمیر افزود: موارد یاد شده با توجه به ساختار، بافت فشرده و انبوه شهری، وضعیت معابر، امکانات وتجهیزات نیروهای امداد رسانی، کمک رسانی نیروهای امدادی را در دقایق و ساعات اولیه در شهر همدان بسیاردشوار می کند؛ بنابراین برای کاهش تلفات و خسارات جانی و مالی، این مردم محلی هستند که به سرعت می توانند در محل حادثه حضور یابند و در صورتی که این افراد مجهز به دانش و مهارت های لازم باشند، می توان انتظار داشت که دامنه تلفات و خسارات محدود و کنترل شود.

وی ادامه داد: تشکیل گروههای مدیریت بحران در اماکن مختلف یکی از راههای آموزش و ایجاد آمادگی درشهروندان است. این گروه تعدادی از ساکنان یا کارکنان هر مکان هستند که به صورت داوطلبانه ضمن دریافت آموزش های لازم در کنار مسئولیت های روزمره اقدام به ارتقاء ایمنی و کاهش مخاطرات محل کار و زندگی خودمی کنند و در زمان وقوع بحران وظایف اولیه و مهمی برای کنترل حادثه بر عهده دارند.

بیتا روحی نیز با اشاره به این که اداره مدیریت بحران شهرداری همدان به عنوان متولی اصلی مدیریت بحران این شهراست گفت: استانداردهای لازم درباره ی ایجادگروه های مدیریت بحران در اماکن را تهیه نموده است.

وی اضافه نمود: سیستم کنترل و مدیریت بحران درشهری مانند همدان نمی تواند به صورت متمرکز و به وسیله سازمان های محدود پیاده سازی و اجرا شود؛ همچنین هر اندازه امکانات و تجهیزات امداد و کمک رسانی شهر همدان وسیع و فراگیر باشد، باز هم قادرنخواهد بود که در شرایط بحرانی به همه نقاط سانحه دیده کمک رسانده و جان افراد در خطر را نجات دهد.

روحی گفت: در شرایط بحرانی ممکن است سامانه حمل ونقل شهری ، شبکه های خدمات شهری و مخابرات از کارافتاده باشد و در این شرایط تنها بهره گیری ازمدیریت بحران غیر متمرکز در لایه های پایین تر می تواند از شدت صدمات وارده جانی و مالی بکاهد.

روحی اظهار داشت: به عبارت دیگر هر قدر که بتوان میزان وابستگی به سازمان های مسئول مدیریت بحران راکاهش داد و فرآیند عملیات را به صورت غیر متمرکزاجرایی نمود، کارایی و اثر بخشی بیشتری ایجاد خواهدشد و بر این اساس لازم است گروه های مدیریت بحران در مجتمع های آموزشی ، با حضور افراد مسئول وعلاقمند تشکیل شود.

روحی در پایان بیان کرد: این گروه ها ضمن انجام اقدامات پیشگیرانه در مجتمع، خود را برای مقابله درزمان بحران نیز آماده می نمایند . از طرفی افرادی که به عنوان ساکن یک ساختمان در زمان حادثه حضور دارند،در صورتی که اطلاعات کافی در مورد نحوه مقابله بابحران ناشی از حادثه بر عهده نخواهد داشت، بلکه خودعاملی برای کاهش سرعت امداد رسانی و افزایش خسارت و صدمات خواهند شد.

 
     
 
 
 
 
همدان، شهر سبز پایدار
بانک ایده و نظر خدمات شهری
 
 
 
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢ کاربران آنلاین :
۱۱۶,۷۰۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان مدیریت پسماند
سازمان آتش نشـانی
سازمان پارک ها
سازمان زیبـا سـازی
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پورتال شهرداری همدان
پایگاه اطلاع رسانی
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان