Tue December 10, 2019   |   سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
وحيد علي ضميــر
معاون خدمات شهري شهرداري همدان
     پیام ها و اطلاعیه ها
هشتمين نمايشگاه تخصصي خدمات شهري و سومين نمايشگاه مبلمان شهري
بیشتر ...
     مناقصه و مزایده
فروش 2 دستگاه ماشین
فروش زمین تجاری
واگذاری حق بهره برداری از تعدادی سازه ی تبلیغاتی در سطح شهر همدان
امتياز جمع آوري ضايعات و نگهداري و بهره برداري از 15 دستگاه کانکس جمع آوري ضايعات
واگذاری ملک در شهرک مدرس
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۴/١۵ تعداد بازدیـد : ۶۵   بازگشت
 
 
 


روابط عمومي معاونت خدمات شهري :


تابستانه هاي شاد سازمان مديريت پسماند شهرداري همدان / فرهنگ‌سازي مديريت صحيح زباله

 

در حاشيه برگزاري پويش «همه داناييم براي نه به کيسه‌هاي پلاستيکي» و با توجه به فرهنگ سازي در زمينه آموزش به شهروندان در زمينه مديريت صحيح زباله و اهميت اين موضوع، سازمان مديريت پسماند شهرداري همدان طي 6 برنامه براي محلات مختلف جشن هايي تحت عنوان تابستانه هاي شاد برگزار مي نمايد که اولين جشن پنجشنبه در پارک مردم واقع در چهارراه پژوهش با حضور اعضاي شوراي اسلامي شهر و جمعي از مديران شهري با هنرمندي محمدرضا عليمرداني هنرمند کشور عزيزمان و ايجاد لحظات شاد براي شهروندان برگزار گرديد.

در اين جشن علاوه بر ارائه نکات آموزشي، نمايش، مسابقه و اجراي برنامه طنز ، بر افزايش و تداوم همكاري متقابل بين شهرداري و شهروندان نيز تأكيد گرديد تا شهروندان با مشارکت در برنامه ‌ها بتوانند در بهبود کيفيت محيط زيست شهري، سهم بيشتري داشته باشند.

طي مراسم گردان رياست شوراي اسلامي شهر همدان بيان کرد: فرهنگ سازي و آموزش در مورد اهميت بازيافت زباله و لزوم تفکيک زباله از مبدا، از برنامه هاي شهرداري است و اقدامات بسيار خوبي براي توجه به مسئله مهم بازيافت انجام شده و اجراي عمليات تفکيک زباله در سطح شهر از سال‌هاي گذشته آغاز گرديده که مردم هم استقبال خوبي داشته اند.

وي ادامه داد: ضروري است شهروندان با هزينه هايي که جمع آوري پسماند براي مديريت شهري به همراه دارد آشنا شده و با تفکيک پسماندهاي مختلف از يکديگر، به کاهش اين هزينه ها کمک کنند.

معاون خدمات شهري هم با اشاره به اين که روزانه 450 تن زباله در شهر همدان توليد مي شود اظهار کرد: قبل از توجه به موضوع تفکيک پسماند بايد به تغيير نوع مصرف و رفتارهاي روزمره در زندگي توجه شود تا بدانيم چگونه کمتر پسماند توليد کنيم و بعد از آن به دنبال فرهنگسازي در راستاي تفکيک زباله از مبدا باشيم.

 وي افزود: امسال در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته جمع‌آوري زباله خشک در شهر همدان با 20 تا 25 درصد رشد همراه بوده که نشانه افزايش همکاري شهروندان با شهرداري و اهميت به امر تفکيک زباله تر از خشک و مقوله بازيافت است.

علي ضمير اضافه نمود: شهرداري همدان روزانه بيش از 1 ميليارد ريال هزينه پاکسازي، رفت و روب و جمع آوري زباله در شهر مي‌کند که در صورت کاهش توليد زباله بخشي از اين هزينه مي‌تواند صرف پيشرفت پروژه‌هاي عمراني شود.

سيبي مديرعامل سازمان مديريت پسماند نيز ضمن خوشامدگويي گفت: يکي از سياست‌هاي سازمان مديريت پسماند فرهنگ‌سازي در راستاي کاهش توليد زباله در شهر است که شهرداري‌ اين سياست‌گذاري را پيگيري مي‌کند.

محمدرضا عليمرداني هنرمند کشوري در اين برنامه با تاکيد بر اينکه همدان يکي از تميزترين شهرهاي ايران است، از شهروندان درخواست نمود تا ضمن تفکيک و جداسازي پسماندهاي توليدي خود در منازل و تحويل مواد قابل بازيافت به ايستگاههاي بازيافت در صيانت ازمحيط زيست خود سهيم باشند.

 
     
 
 
 
 
همدان، شهر سبز پایدار
بانک ایده و نظر خدمات شهری
 
 
 
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١ کاربران آنلاین :
۱۱۶,۷۱۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان مدیریت پسماند
سازمان آتش نشـانی
سازمان پارک ها
سازمان زیبـا سـازی
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پورتال شهرداری همدان
پایگاه اطلاع رسانی
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان