Thu October 29, 2020   |   پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
وحيد علي ضميــر
معاون خدمات شهري شهرداري همدان
     پیام ها و اطلاعیه ها
هشتمين نمايشگاه تخصصي خدمات شهري و سومين نمايشگاه مبلمان شهري
بیشتر ...
     مناقصه و مزایده
اصلاحــــیه آگهی مزایده واگذاری حق بهره برداری از تعدادی ایستگاه عرضه میوه و تره بار و بازارچه محلی شهروند
بهره برداری تعدادی از ایستگاه های عرضه میوه و تره بار همشهری و بازارچه محلی شهروند
فروش 2 دستگاه اتوبوس اوراقی
فروش آهن آلات ضایعاتی
تعمیر و نگهداری از تاسیسات پارک ها و مبلمان شهری در سطح مناطق
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۶/١٧ تعداد بازدیـد : ٢۶١   بازگشت
 
 
 


روابط عمومی معاونت خدمات شهری :


آمادگی کامل شهرداری همدان برای اجرای «طرح استقبال از مهر» در آستانه ماه مهر و بازگشایی مدارس

 

جلسه هماهنگی استقبال از مهر ۹8 با حضور مدیران شهرداری همدان در دفتر معاونت خدمات شهری برگزار گردید. آغاز اين طرح از نيمه دوم شهريور 98 و پايان آن هفته اول مهر مي باشد و در اين طرح سازمان ها و مديريت هاي حوزه معاونت خدمات شهري، امور زيربنايي و حمل و نقل شهري  و نيز مناطق چهارگانه شهرداري مشارکت و همکاري دارند.

در این جلسه معاون خدمات شهری شهرداری در خصوص تمهيدات ويژه شهرداري در طرح «استقبال از مهر» به مناسبت بازگشايي مدارس و سال تحصيلي جديد اظهار كرد: با برنامه ریزی مناسب، طرح استقبال از مهر را به منظور ارتقاء سطح خدمات، فضاسازی و آماده سازی هر چه بهتر مسيرهاي منتهي به مراکز آموزشي و مدارس سطح شهر بصورت ويژه بايد انجام داد تا با مجموع اقدامات  رضايتمندي شهروندان و دانش آموزان را فراهم نماييم.

وحيد علي ضمير با اشاره به آمادگي شهرداري همدان به منظور استقبال از مهر و تقارن آن با ايام محرم و هفته دفاع مقدس نيز بيان کرد: شهرداري همدان جهت ارايه خدمات مطلوب به دانش آموزان و بازگشايي مدارس در بخش هاي مختلف اقدام به پاکسازي و تنظيف، کاشت گل و گياه هاي فصلي ، رنگ آميزي ديواري مدارس ، نظارت کامل بر شرکت هاي ساماندهي سرويس مدارس، و ... مي نمايد.

در ادامه جلسه نیز برنامه هاي ستاد استقبال از مهر  را که بيش از 50 شرح وظيفه مي باشد تشريح شد و مديران نقطه نظرات خود را در مورد هر چه بهتر برگزار شدن برنامه هاي استقبال از مهر اعلام كردند؛ در اين راستا معاونت های خدمات شهری مناطق چهارگانه به پاکسازي و تنظيف، شستشو و آب پاشي معابر اصلي و گذرهاي منتهي به کلیه مدارس ، پاکسازي و امحاء پوسترهاي تبليغاتي و ديوار نويسی هاي حاشيه معابر اصلي و فرعي، جمع آوري نخاله و مصالح ساختماني در معابر ، شستشوي مخازن زباله، تسطيح زمين هاي باير و پاکسازي علف هاي هرز پياده روهاي اطراف مدارس، لکه گيري آسفالت معابر، ترميم پياده روها درمحدوده مدارس و ترميم مسيرهاي حفاري و لایروبی رودخانه ها و انهار در اين ايام و ... مي پردازند.

به همين مناسبت برگزاري مراسم جشن شکوفه ها و  زنگ مهر در مدارس منتخب و اهداي گل جهت توزيع بين دانش آموزان در مدارس منتخب ، ترميم و مرمت فضاي سبز پيرامون و داخل محوطه مراکز آموزشي، هرس درختان و کاشت نهال، درختچه و گل و گياه در باغچه‌هاي داخل محوطه مراکز آموزشي، امحاء ديوارنويسي جداره هاي مدارس، رنگ آميزي ديواري مدارس و اختصاص تلویزیون های شهری جهت درج مطالب آموزشی و آگاهی دهنده متناسب با طرح استقبال از مهر از جمله اقدامات سازمان سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري مي باشد.

طي جلسه به اقدامات سازمان مديريت پسماند شامل ممنوعيت خاکبرداري در اين ايام، تحويل مخازن مخصوص جمع آوري زباله خشک و کاغذ به مدارس، برگزاري کارگاه و کلاس آموزشي با محوريت تفکيک پسماند از مبداء، توزيع بسته هاي آموزشي با سرفصل‌هاي تفکيک از مبداء زباله‌تر و خشک‌، کاهش توليد پسماند نيز اشاره شد.

سازمان آتش نشاني با همکاري مديريت بحران به بازديد و بررسي نقاط حادثه‌خيز در مدارس و محيط‌هاي پيراموني مراکز آموزشي پرداخته و استقرار نيروهاي عملياتي و تامين ايمني داخل کلاس هاي مدارس منتخب ، آموزش دانش‌آموزان در زمينه نکات ايمني و حادثه و برگزاري مراسم روز آتش نشاني در روز7 مهر را نيز انجام خواهند داد ، همچنین همایش مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اماکن آموزشی برای مدیران مدارس، اجرای طرح مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اماکن آموزشی و برگزاری مسابقه دانش آموزی پایش شهری در مدارس توسط اداره مدیریت بحران انجام می گردد.

جلوگيري از سد معبر در معابر خصوصاً مسيرهاي منتهي به مدارس و ساماندهي وانت بارها به ويژه در محدوده مدارس توسط سازمان ساماندهي مشاغل و مديريت پيشگيري و رفع تخلفات شهري  در طرح استقبال از مهر مطرح گرديد.

طی جلسه علی ضمیر ضمن تقدیر و تشکر از معاونت زیربنایی و حمل و نقل شهری درخصوص اقدامات شایسته در سطح شهر گفت: با توجه به حجم بالای ترافیک در فصل بازگشایی مدارس بواسطه حضور دانش آموزان و دانشجویان در سطح شهر سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بایستی با برنامه ریزی اساسی تمهیدات لازم را با همکاری راهنمایی و رانندگی جهت رفع مشکل ترافیک صورت دهد. 

از ديگر برنامه هاي ستاد استقبال از مهر در حوزه معاونت زيربنايي و حمل و نقل شهري نیز نظافت و پاکسازي داخل اتوبوس ها و تاکسي ها ، نصب بنر و پرچم هاي تبريک، اجراي کف نوشته ها، نصب و ترميم تابلوهاي احتياط عبور دانش آموزان و عبور عابر پياده در مناطق پرتردد و پرخطر، رنگ آميزي سرعت کاه ها و اصلاح چراغ هاي ترافيکي و خط کشي عابر پياده مدارس،  شستشو و ترميم تابلوهاي راهنمايي رانندگي، سيلندرهاي ترافيکي و چراغ هاي چشمک زن ، نظارت کامل بر شرکت هاي ساماندهي سرويس مدارس و کليه تاکسي ها و ساماندهي 2000 دستگاه خودرو سرويس مدارس و آموزش به آنها جهت پوشش دانش آموزان، و ...  خواهد بود.

 

 
     
 
 
 
 
همدان، شهر سبز پایدار
بانک ایده و نظر خدمات شهری
 
 
 
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢ کاربران آنلاین :
۱۳۵,۰۷۰ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان مدیریت پسماند
سازمان آتش نشـانی
سازمان پارک ها
سازمان زیبـا سـازی
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پورتال شهرداری همدان
پایگاه اطلاع رسانی
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان