Thu October 29, 2020   |   پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
وحيد علي ضميــر
معاون خدمات شهري شهرداري همدان
     پیام ها و اطلاعیه ها
هشتمين نمايشگاه تخصصي خدمات شهري و سومين نمايشگاه مبلمان شهري
بیشتر ...
     مناقصه و مزایده
اصلاحــــیه آگهی مزایده واگذاری حق بهره برداری از تعدادی ایستگاه عرضه میوه و تره بار و بازارچه محلی شهروند
بهره برداری تعدادی از ایستگاه های عرضه میوه و تره بار همشهری و بازارچه محلی شهروند
فروش 2 دستگاه اتوبوس اوراقی
فروش آهن آلات ضایعاتی
تعمیر و نگهداری از تاسیسات پارک ها و مبلمان شهری در سطح مناطق
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١٠/٠١ تعداد بازدیـد : ٢٢۵   بازگشت
 
 
 


روابط عمومی معاونت خدمات شهری :


جداره سازی و نصب تابلوهای سردرب مغازه ها و صنوف پیاده راه بوعلی با اعتباری بالغ بر 220 میلیون تومان اجرا می شود.

 

معاون خدمات شهری شهرداری همدان خبر داد : با ساماندهی جداره های پیاده راه بوعلی شاهد تحول اساسی در سیما و منظر این معبر خواهیم بود .

وحید علی ضمیر معاون خدمات شهری  ضمن اشاره به ساماندهی تابلوها و عناصر الحاقی جداره های پیاده راه بوعلی ، گفت : یکی از موضوعات گریبان گیر شهرهای امروز، ناهم خوانی نماهای جدید بویژه در خیابان هایی است که کاربری عمده آن ها تجاری است. وی ادامه داد: نمای بیرونی بناهای شهری در زمان طولانی و بر اثر روند ساخت و سازهای متوالی در شهر شکل می گیرند؛ و آن چه در معماری امروزه خیابان بوعلی اتفاق افتاده است حاصل ساخت و سازهای ناهماهنگ با سابقه تاریخی این خیابان در طول زمان است که باعث بروز بی نظمی و اغتشاش در نمای خیابان شده است.

علی ضمیر افزود: بدنه های معابر شهری از مؤثرترین عناصر تأثیرگذار بر کیفیت فضاهای شهری محسوب می گردند که اصلاح آنها می تواند به بالا رفتن کیفیت منظر عینی شهر منجر شود. در این میان، نمای خیابان به عنوان یکی از اجزای اصلی بدنه های شهری باید مورد توجه قرارگیرد.

وی اضافه کرد :  ارائه ایده های نو و اجرایی در خصوص شکل، اندازه، بافت، رنگ و نحوه قرارگیری تابلوهای پیاده راه به نحوی که منظری چشم نواز و به دور از اغتشاش یا یکنواختی بصری را ایجاد کرده و به هویت تاریخی خیابان نیز توجه نماید از اهداف این طرح می باشد .

معاون خدمات شهری نیز با اشاره به زیباسازی و یکسان‌سازی سیما و منظر شهری در پیاده‌راه بوعلی  بیان کرد: طرح جداره سازی و نصب تابلوهای سردرب مغازه ها و صنوف پیاده راه بوعلی توسط شهرداری منطقه یک با همکاری سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری که به عنوان متولی امور زیبایی و ساماندهی شهر، وظیفه دارد اغتشاشات بصری و نازیبایی‌های این مسیر را که در نتیجه عدم وجود ضوابط توسط اصناف ایجاد شده، از بین ببرد و مسیر را ساماندهی کند.

علی ضمیر ادامه داد: فاز اول جداره سازی از پروژه ابن سینا تا کوچه کولانج به متراژ 120 متر طول در دست اقدام است که با همکاری و همراهی کسبه همراه بوده و هر چه قدر همراهی و همکاری کسبه بیشتر باشد، این طرح که جهت کلیه مغازه ها و صنوف پیاده راه بوعلی می باشد، با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت .

همچنین علی ضمیر در پایان به حذف تمامی تابلوهای اضافی از جداره پیاده راه بوعلی،  کولرها و کانال کولرهایی که چهره محدوده را مخدوش کرده ، حذف کابل های اضافی و داکت کشی کابل های موجود، رنگ آمیزی نرده ها، نصب لب بند بر روی پشت بام مغازه ها، شست وشوی آجرها و ایجاد لایه محافظ بر روی سطوح آجری، ساخت و نصب تابلوهای جدید از جنس ترمو وود جهت سردرب مغازه ها و ورودی ساختمان های پزشکی نیز اشاره کرد.

 

 
     
 
 
 
 
همدان، شهر سبز پایدار
بانک ایده و نظر خدمات شهری
 
 
 
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢ کاربران آنلاین :
۱۳۵,۰۵۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان مدیریت پسماند
سازمان آتش نشـانی
سازمان پارک ها
سازمان زیبـا سـازی
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پورتال شهرداری همدان
پایگاه اطلاع رسانی
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان