Sat May 15, 2021   |   شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
حسين مرداني
معاون خدمات شهري شهرداري همدان
     پیام ها و اطلاعیه ها
هشتمين نمايشگاه تخصصي خدمات شهري و سومين نمايشگاه مبلمان شهري
بیشتر ...
     مناقصه و مزایده
فروش واحد اداری و یک واحد تجاری
واگذاری امور کاشت و نگهداری فضای سبز بخش شرقی منطقه 2 شهرداری همدان
فروش آهن آلات ضایعاتی در گلخانه واقع در جنب فرودگاه همدان
واگذاری امور کاشت و نگهداری فضای سبز بخش‌های منطقه 1و2 شهرداری همدان
واگذاري كليه امور خرید و تامین گونه های گیاهی مورد نیاز فضای سبز شهر همدان
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۴/١۴ تعداد بازدیـد : ١١٠   بازگشت
 
 
 


روابط عمومی معاونت خدمات شهری:


ضرورت همکاری شهروندان با مدیریت شهری

 

ین روزها که جامعه چندین ماه است با بیماری کرونا مواجه شده و تمام توصیه‌ها و پیشنهادها بر رعایت نکات بهداشتی و ایمنی برای حفظ سلامتی افراد جامعه است، مدیریت شهری همدان هم اقدامات مختلفی را از آغاز فاصله‌گذاری اجتماعی تاکنون انجام داده است و حالا که بار دیگر این بیماری روند افزایشی گرفته است، مدیریت شهری همدان بار دیگر اقدامات مختلفی را برای ضدعفونی مبلمان شهری، سرویس‌های بهداشتی و ناوگان حمل و نقل عمومی ‌ انجام می‌دهد تا سلامت شهروندان همدانی در تفرجگاه‌ها و پارک‌ها و دیگر نقاط شهر‌ حفظ شود. اما مدیریت شهری از شهروندان همدانی این انتظار را دارد که نهایت همکاری را در این زمینه داشته باشند و خود با رعایت مسائل بهداشتی و ایمنی در کاهش روند این بیماری مدیریت شهری را همراهی کنند.

اکنون که بیماری کرونا روند افزایشی گرفته است و از طرف دیگر با فرارسیدن تابستان و فصل گرما، حضور مردم در پارک‌ها، تفرجگاه‌ها، خیابان‌ها و... رو به افزایش است، مدیریت شهری همدان هم اقدامات مختلفی را برای حفظ سلامت شهروندان انجام می‌دهد.

معاون خدمات شهری شهردار همدان در گفتگویی با اعلام اینکه مدیریت شهری همدان در آغاز بیماری کرونا اقدامات بسیاری را برای کنترل بیماری کرونا انجام داده است، عنوان کرد: در آن زمان تمام معابر شهری، تأسیسات، مبلمان شهری و... در سه نوبت ضدعفونی می‌شد.

وحید‌علی‌ضمیر در ادامه افزود: اکنون که بیماری کرونا روند افزایشی گرفته است و از طرف دیگر حضور مردم در پارک‌ها، تفرجگاه‌ها، خیابان‌ها و... رو به افزایش است، مدیریت شهری همدان هم اقدامات مختلفی را برای حفظ سلامت شهروندان انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی مدیریت شهری همدان حفظ سلامت شهروندان در کنار ایجاد نشاط و شادابی برای آنها است، عنوان کرد: مدیریت شهری همدان از آغاز فصل بهار اقدامات بسیاری را برای آماده سازی تفرجگاه‌ها، بوستان‌ها، مسیرهایی چون بلوار ارم، پیاده‌راه بوعلی و... انجام داده است.

این مسؤول به کاشت گل، اجرای نماد‌ها و مبلمان شهری، ساماندهی سرویس‌های بهداشتی در راستای زیبا سازی شهر و تأمین راحتی شهروندان اشاره و بیان کرد: حال که فصل تابستان و گردش و تفریح فرا‌رسیده و شهروندان به پارک‌ها و تفرجگاه‌ها و خیابان‌های تفریحی همدان همچون بلوار ارم و پیاده راه بوعلی مراجعه می‌کنند مدیریت شهری نیز علاوه بر اقدامات زیر‌ساختی، برای حفظ سلامت شهروندان اقدامات مختلفی را انجام می‌دهد.

 

علی‌ضمیر در ادامه سخنانش اظهار کرد: ضدعفونی تمام مبلمان شهری به صورت روزانه در دو نوبت شامل نیمکت‌ها، لوازم ورزشی، وسایل بازی، صندلی‌ها و هر آنچه که در پارک‌ها و... است، انجام می‌شود.

وی با اعلام اینکه روزانه 900 نیروی خدماتی شهرداری برای رفاه و آسایش و حفظ سلامت و نشاط شهروندان و تمیزی شهر فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: اکنون که بیماری کرونا وجود دارد مدیریت شهری همدان علاوه بر اقداماتی که برای پاکیزگی و زیبایی شهر انجام می‌داد ضد‌عفونی مبلمان شهری و دیگر نقاط شهر‌ را در دستور کار دارد.

علی‌ضمیر تصریح کرد: معاونت‌های خدمات شهری مناطق چهارگانه شهر همدان و مدیریت پسماند شهرداری اقدامات ضدعفونی را انجام می‌دهند که در همین راستا تمام تأسیسات شهری، مبلمان شهری، فضاها، سرویس‌های بهداشتی، شیرآلات، وسایل بازی در پارک‌ها، لوازم ورزشی در تمام نقاط شهر و...‌ ضدعفونی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در ماه‌های قبل معابر و خیابان‌ها هم ضدعفونی می‌شد که بعدها اعلام کردند نیاز به ضدعفونی معابر نیست، گفت: در حال حاضر علاوه بر مبلمان شهری وروری بیمارستان‌ها و مساجد ضدعفونی می‌شود.

این مسؤول به ضدعفونی مخازن زباله هم اشاره و بیان کرد: از شهروندان درخواست می‌کنیم با تفکیک زباله از منزل و به موقع گذاشتن زباله در بیرون و رعایت جداسازی زباله‌‌تر و خشک در منزل مدیریت شهری را یاری کنند.

علی‌ضمیر خواستار همکاری شهروندان همدانی در حفظ سلامت خود و شهروندان شد و گفت: این اقدامات مدیریت شهری زمانی نتیجه می‌دهد و اثر بخش خواهد بود که شهروندان همدانی خود نیز نکات بهداشتی، ایمنی و پاکیزگی را رعایت کنند.

اثر بخش بودن اقدامات مدیریت شهری در ضدعفونی شهر در گرو همکاری شهروندان

وی اظهار کرد: حال که شهروندان اوقاتی را در پارک‌ها، تفرجگاه‌ها و اماکن تفریحی سر می‌کنند رعایت نکات بهداشتی و ایمنی بیش از پیش ضروری و مهم است چرا که هر چقدر هم که مدیریت شهری اقدامات بهداشتی را انجام دهد تا زمانی که شهروندان نکات را رعایت نکنند نتیجه بخش نخواهد بود.

معاون خدمات شهری شهردار همدان از شهروندان درخواست کرد در زمان ضدعفونی مبلمان و تأسیسات شهری و... نهایت همکاری را با نیروهای شهرداری داشته باشند.

مدیریت شهری همدان اتوبوس‌های حمل و نقل عمومی را ضد عفونی می‌کند بنابراین از شهروندان این انتظار می‌رود تا نهایت رعایت نکات بهداشتی را در وسایل نقلیه عمومی داشته باشند.

توجه شهروندان به بروشورها و تلویزیون‌های شهری که مدیریت شهری در خصوص جلوگیری از انتشار بیماری تهیه می‌کند از جمله نکاتی است که شهروندان باید بدان دقت کنند.

پاک‌بان‌های وظیفه شناس شهری این روزها تلاش زیادی را برای پاکیزگی و نظافت شهر انجام می‌دهند، وظیفه شهروندان همدانی نیز این است که از انداختن موادی مثل دستمال کاغذی و ماسک روی زمین خودداری کنند.

 
     
 
 
 
 
همدان، شهر سبز پایدار
بانک ایده و نظر خدمات شهری
 
 
 
 
 
© 2005 - 2021  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١ کاربران آنلاین :
۱۴۶,۱۸۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان مدیریت پسماند
سازمان آتش نشـانی
سازمان پارک ها
سازمان زیبـا سـازی
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پورتال شهرداری همدان
پایگاه اطلاع رسانی
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان