Sat May 15, 2021   |   شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
حسين مرداني
معاون خدمات شهري شهرداري همدان
     پیام ها و اطلاعیه ها
هشتمين نمايشگاه تخصصي خدمات شهري و سومين نمايشگاه مبلمان شهري
بیشتر ...
     مناقصه و مزایده
فروش واحد اداری و یک واحد تجاری
واگذاری امور کاشت و نگهداری فضای سبز بخش شرقی منطقه 2 شهرداری همدان
فروش آهن آلات ضایعاتی در گلخانه واقع در جنب فرودگاه همدان
واگذاری امور کاشت و نگهداری فضای سبز بخش‌های منطقه 1و2 شهرداری همدان
واگذاري كليه امور خرید و تامین گونه های گیاهی مورد نیاز فضای سبز شهر همدان
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۴/٢٩ تعداد بازدیـد : ١١۵   بازگشت
 
 
 


روابط عمومی معاونت خدمات شهری:


کارکنان شهرداری دوشادوش مدافعان سلامت

 

معاون خدمات شهری شهردار همدان با تأکید بر اینکه تا مهار کرونا کارکنان شهرداری در کنار مدافعان سلامت قرار دارند از تجهیز شهرداری همدان به سامانه ویدئو کنفرانس خبر داد.

وحید علی‌ضمیر با تقدیر از کادر پزشکی و دستگاه‌های خدمات رسان در مقابله با ویروس کرونا، عنوان کرد: تمامی کارکنان شهرداری همدان در کنار کادر بهداشت و درمان و سایر مدافعان سلامت کشور، با رعایت نکات ایمنی و شیوه نامه‌های بهداشتی تا مهار ویروس کرونا در تلاش هستند که در این راستا با توجه به پرخطر بودن اقدامات نیروهای شهرداری به خصوص در بخش‌های جمع آوری و دفع پسماند شهری، ضدعفونی و گندزدایی مستمر معابر، مبلمان و تأسیسات شهری و ناوگان حمل و نقل عمومی، اقدام به ارائه تجهیزات و لوازم بهداشتی و گرفتن تست کرونا از تمامی کارکنان خود کرده است.

وی همچنین بیان کرد: از آغاز شیوع ویروس کرونا شهرداری همدان با برنامه‌ریزی‌های مشخص و بر اساس دستورالعمل‌های ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا نسبت به ضدعفونی تمامی معابر شهر به خصوص پیاده راه‌ها و نقاط پرتردد شهری، ضدعفونی تمامی اماکن عمومی، مبلمان، تجهیزات و تأسیسات شهری شامل مخازن زباله، پل‌های عابر پیاده، تابلوها، ایستگاه‌های اتوبوس، ورودی بیمارستان ها، پمپ بنزین ها، بازارچه موقت پرندگان، مرکز ساماندهی و تجمع کارگران ساختمانی و فصلی، خودروهای حمل زباله، پایانه‌های مسافربری و معابر پرخطر اعلامی از سوی مرکز بهداشت شهرستان همدان، ضد عفونی خود را تا پایان فصل بهار در سه نوبت شبانه روز انجام داده است.

وی افزود: در حال حاضر در دو نوبت صبح و عصر این اقدامات انجام می‌شود؛ همچنین به منظور ارتقا دسترسی سریع‌تر و دستیابی به اطلاعات دقیق‌تر لایه‌های اطلاعاتی تهیه شده است.

علی ضمیر ادامه داد: با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های صورت گرفته، از ابتدای شروع مقابله با کرونا، با توجه به اهمیت بازار سرگذر در تأمین مایحتاج روزانه شهروندان تمامی معابر و تأسیسات و ساختمان‌های آن به صورت مستمر ضد عفونی می‌شود. علی ضمیر گفت: در این راستا ضدعفونی بازارچه‌های شهروند، ایستگاه‌های عرضه میوه و تره بار همشهری و مکان‌های روزبازارها و شب بازارها نیز علاوه بر کنترل اجرای موازین بهداشتی و رعایت فاصله گذاری در دستور کار قرار گرفته است.

مصرف بیش از پنج میلیون لیتر محلول ضد عفونی کننده توسط خدمات شهری

جانشین رئیس ستاد پیشگیری و کنترل ویروس کرونا اعلام کرد: ضد عفونی ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله 200 دستگاه اتوبوس شهری و ارائه محلول ضدعفونی به4هزار راننده تاکسی و 270 ون به صورت روزانه انجام شده و تاکنون بیش از پنج میلیون لیتر محلول ضد عفونی کننده جهت ضدعفونی و گندزدایی استفاده شده است که این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

وی افزود: برای کاهش شیوع ویروس کرونا اقدام به اجرای طرح فاصله گذاری فیزیکی به خصوص در ناوگان حمل و نقل عمومی شده است که علاوه بر تعیین ظرفیت مسافر به تعداد سه نفر در تاکسی‌ها و رعایت فاصله گذاری در اتوبوس‌های درون شهری، اقداماتی همچون الزام به استفاده از ماسک، مواد ضدعفونی کننده و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی توسط رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی، صورت پذیرفته است.

معاون خدمات شهری شهردار همدان اضافه کرد: در بخش تبلیغات محیطی ارائه نکات آموزشی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در سه تلویزیون‌ شهری، نصب نمایشگرهای تبلیغاتی به مساحت 2500 مترمربع، نصب بنرهای تبلیغاتی به مساحت 3000 مترمربع با محورهای پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در شهر به انجام رسیده است.

علی ضمیر گفت: هم‌زمان با روند افزایش شیوع کرونا، برای رویارویی و مقابله با این بیماری عملیات شستشو و ضد عفونی وسایل و تجهیزات پارک‌ها و بوستان‌ها شامل مبلمان، سرویس‌های بهداشتی و وسایل بازی کودکان و لوازم ورزشی به صورت روزانه و دوره‌ای انجام می‌شود.

معاون خدمات شهری شهردار همدان اظهار کرد: علاوه بر پویش‌های فرهنگی گذشته از قبیل «نعمت سلامتی را سخاوتمندانه به یکدیگر هدیه دهیم»، «در خانه بمانیم»، «کرونا رفتنی است بهار می‌آید» در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، ارائه 150 پیام آموزشی، پخش فیلم آموزشی ویژه کودکان و مسابقات خانوادگی و... در حال حاضر پویش «همه ماسک می‌زنیم» نیز راه‌اندازی شده است.

علی ضمیر عنوان کرد: شهروندان همدانی می‌توانند با مراجعه به وبگاه تخصصی ستاد پیشگیری و کنترل ویروس کرونا به نشانی www.corona.hamedan.ir از محتویاتی از قبیل اخبار ستاد، ساختار ستاد، گزارشات، پیام‌های آموزشی، ویدئوهای آموزشی، گالری تصاویر و سؤالات متداول برخوردار شوند، همچنین امکان دسترسی سریع به دستورالعمل‌های کنترل و پیشگیری از ویروس کرونا، محتوای آموزشی و اطلاع رسانی پیشگیری از ویروس کرونا، دستورالعمل‌های گام دوم مبارزه با ویروس کرونا و سامانه غربالگری و مراقبت کووید 19 از دیگر امکانات کاربردی این سامانه است.

وی اضافه کرد: در راستای ارائه خدمات غیر حضوری بخشی از خدمات شهرداری همدان در 10 گروه اصلی از قبیل نوسازی، درآمد، عوارض خودرو، شهرسازی، اطلاع رسانی و خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک، مباحث آموزشی، ارتباطات مردمی، فرهنگی و گردشگری و مشارکت و سرمایه‌گذاری نیز به شکل الکترونیک ارائه شده است؛ همچنین در راستای تحقق فاصله گذاری هوشمند شهرداری همدان به سامانه ویدئو کنفرانس مجهز شد که امکان برگزاری جلسات به صورت برخط تا سقف 25 نفر به طور هم‌زمان در هر نقطه از شهرداری و حتی جلسات خارج از شهرداری امکان‌پذیر ساخت.

شهروندان دستکش و ماسک خود را در محیط رها نکنند

وی با بیان اینکه متأسفانه گاه دیده می‌شود که ماسک، دستکش و... استفاده شده شهروندان در فضای عمومی شهر رها می‌شود گفت: برای جمع‌آوری این اقلام رها شده پاکبانان باید به آن‌ها دست بزنند و این مسأله سبب می‌شود که آن‌ها در معرض بیماری قرار گیرند و از همشهریان درخواست می‌کنیم با رعایت این موارد، محیطی امن و عاری از آلودگی و همچنین کاهش زمینه‌های ابتلا به ویروس کرونا، فراهم آورند.

 
     
 
 
 
 
همدان، شهر سبز پایدار
بانک ایده و نظر خدمات شهری
 
 
 
 
 
© 2005 - 2021  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١ کاربران آنلاین :
۱۴۶,۱۸۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان مدیریت پسماند
سازمان آتش نشـانی
سازمان پارک ها
سازمان زیبـا سـازی
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پورتال شهرداری همدان
پایگاه اطلاع رسانی
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان