Sat May 15, 2021   |   شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
حسين مرداني
معاون خدمات شهري شهرداري همدان
     پیام ها و اطلاعیه ها
هشتمين نمايشگاه تخصصي خدمات شهري و سومين نمايشگاه مبلمان شهري
بیشتر ...
     مناقصه و مزایده
فروش واحد اداری و یک واحد تجاری
واگذاری امور کاشت و نگهداری فضای سبز بخش شرقی منطقه 2 شهرداری همدان
فروش آهن آلات ضایعاتی در گلخانه واقع در جنب فرودگاه همدان
واگذاری امور کاشت و نگهداری فضای سبز بخش‌های منطقه 1و2 شهرداری همدان
واگذاري كليه امور خرید و تامین گونه های گیاهی مورد نیاز فضای سبز شهر همدان
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۶/٢٠ تعداد بازدیـد : ١٢٠   بازگشت
 
 
 


روابط عمومي معاونت خدمات شهري:


حمايت از اقدامات استانداري و شهرداري براي تاب آوري همدان

 

رييس سازمان مديريت بحران کشور رضايت و حمايت خود را از روند اقدامات مديريت بحران استانداري و شهرداري همدان در راستاي تاب آور سازي شهرهاي استان اعلام کرد.

 اسماعيل نجار در نشست ويدئو کنفرانسي برنامه‌ريزي تبيين و همکاري اجرايي تاب آوري شهرهاي استان همدان، تصريح کرد: طرح برنامه‌ريزي تبيين و همکاري اجرايي تاب آوري شهرهاي استان همدان با همکاري بخش خصوصي و با عضويت شهر همدان در پويش تاب آورسازي شهرها با همکاري ستاد پيشگيري و مديريت بحران شهرداري همدان، موافقت با عضويت 9 شهرستان ديگر اين استان در پويش تاب آورسازي توسط سازمان مديريت بحران کشور انجام پذيرفته است.

نجار در اين جلسه که با حضور مديران کشوري و استاني به منظور ارائه طرح برنامه‌ريزي تبيين و همکاري اجرايي تاب آوري شهرهاي استان همدان به خصوص شهر‌هاي همدان، نهاوند و لالجين تشکيل شد، افزود: براي شرکت در اين طرح، فهرستي با مضمون 140 سؤال در رابطه با امکانات و خطراتي که هر شهر را تهديد مي‌کند به شهرداران داده شد که پس از پاسخ دادن و جمع آوري اين پرسشنامه با بررسي يکايک آنها نقاط ضعف و قوت هر يک از شهرها تعيين شد.

دبير شوراي عالي مديريت بحران کشور با تأکيد بر مضامين اين طرح نظير مخاطره همراه با مقاومت، جذب، جايگزيني، انطباق و ديگر موارد که يک شهر براي داشتن خصوصيت تاب آور بودن بايد به آن جامه عمل بپوشاند، گفت: سازمان مديريت بحران کشور فقط مسؤول حوادث و مخاطرات طبيعي است که بازرسي از اين اماکن و يافتن نقاط ضعف در همين راستاست.

رئيس سازمان مديريت بحران کشور با تأکيد بر اهميت ارتقاي سطح آگاهي شهرداران و دستگاه‌هاي همکار مديريت بحران کشور درباره تاب آورسازي شهرها، تصريح کرد: رويکرد اصلي اين طرح آسيب پذيري کمتر و انعطاف پذيري بيشتر براي شهر‌ها در برابر تنش‌ها و حوادث است به گونه‌اي که يک شهر تاب آور، شهري آماده است که در مواقع اضطراري به سرعت به شرايط جديد پاسخ داده و با کمترين آسيب به کار خود ادامه خواهد داد.

نجار با تأکيد بر فعاليت‌هاي صورت گرفته، رضايت و حمايت خود را از روند اقدامات مديريت بحران استانداري و شهرداري همدان در راستاي تاب آور سازي شهرهاي استان اعلام کرد و افزود: سازمان مديريت بحران کشور در مکاتبات و جلساتي که با سازمان برنامه و بودجه خواهد داشت پيگير تقويت دبيرخانه خواهد بود.

معاون خدمات شهري شهردار همدان نيز نحوه اقدامات دبيرخانه شهرهاي تاب آور استان همدان را تشريح کرد.

وحيد علي ضمير به معرفي اداره مديريت بحران شهرداري همدان به عنوان دبيرخانه شهرهاي تاب آور استان پرداخت و بيان کرد: شهرداري همدان فعاليت رسمي خود را از تيرماه 98 آغازکرده است که در ابتدا بعد از طرح و تصويب موضوع عضويت در پويش شهرهاي تاب آور در شوراي اسلامي هر شهر موارد مذکور به اين دبيرخانه ارسال شده است.

وي افزود: با توجه به اهميت ارتقا سطح آگاهي شهرداران و نمايندگان مديريت بحران در استان همدان در خصوص تاب آور سازي شهرها، شهر لالجين و نهاوند به عنوان نمونه مرکز آموزشي انتخاب و کارگاه‌هاي آموزشي بسترسازي تاب آورسازي با حضور شهرداران و کارشناسان در 12 شهريور سال 98 در شهر نهاوند به عنوان نمونه مرکز آموزش شهر‌هاي جنوبي (ملاير، نهاوند، تويسرکان، سرکان، سامن، ازندريان، جوکار، فرسنج، فيروزان، گيان، زنگنه، برزول، اسلامشهر آق گل)و در 13 شهريور سال گذشته در شهر لالجين به عنوان نمونه مرکز آموزش شهرهاي شمالي (اسد آباد، بهار، کبودرآهنگ، مريانج، لالجين، فامنين، رزن، قروه، صالح آباد، قهاوند، جورقان، شيرين سو، گل تپه، دمق، مهاجران، آجين، کرفس )، برگزار شد.

علي‌ضمير بيان کرد: به منظور انتقال دانش فني و پياده سازي اصول تاب آوري نيز ارزيابي شهر‌هاي نهاوند، لالجين در طي دو دوره صورت گرفته است.

معاون خدمات شهري شهردار همدان اظهار کرد: اين شهرداري در مسير دستيابي به جايگاه برتر در حوزه تاب آوري شهر و استان همدان، با بهره گيري از تجربه و نظرات مديران، انديشمندان و صاحب نظران علمي، تخصصي داخلي و خارجي که نقشي مؤثر در نيل به اين مقصود ايفا مي‌کنند اولين همايش همدان استان تاب آور را در تاريخ 10 دي 1398 همراه با رونمايي کتاب چگونه شهرها را تاب آور‌تر نماييم و دستگاه شتاب نگاشت، در مرکز همايش‌هاي قرآني و بين المللي شهرداري همدان برگزار و از مسؤولان، اساتيد، دانش پژوهان و همکاران براي حضور ارزشمندشان در اين همايش دعوت به عمل آمد.

علي‌ضمير ادامه داد: به منظور ارتقا سامانه واحد در مديريت بحران و تاب آوري شهري استان همدان نيز درخواست جمع آوري ساختار ستاد مديريت بحران مطابق با دستورالعمل تشکيل “ستاد مديريت بحران در شهرداري ها” در استان صورت گرفته است.

 معاون خدمات شهري شهردار همدان در نهايت افزود: همه اقدامات صورت گرفته اين دبيرخانه با هماهنگي و همکاري مديريت بحران استان و دفتر امور شهري شوراها صورت گرفته است.

طالبي: اقدامات شهرداري و شورا براي مديريت بحران قابل تقدير است

در اين راستا عليمردان طالبي مدير کل مديريت بحران استان همدان هم ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته شهرداري و شوراي اسلامي شهر همدان در اين خصوص، به ارائه اقدامات و هماهنگي صورت گرفته تاب آوري در استان همدان پرداخت که با توجه به طرح اجرايي و اقدامات انجام شده توسط اداره کل مديريت بحران استان و شهرداري همدان خواستار تبديل دبيرخانه مذکور به دبيرخانه کشوري شد.

عبور گسل از بافت فرسوده نهاوند

در ادامه اين جلسه مديرعامل شرکت ايمن زلزله سديد هم اطلاعاتي در خصوص سامانه‌هاي طراحي و ساخته شده کشف و ارزيابي زلزله و قطع گاز شامل حسگر شتاب‌نگار، ديجيتايزر و قطع کننده گاز به حضار ارائه کرد. همچنين باتوجه به لرزه خيزي و خطرپذيري بالاي زلزله در نهاوند و عبور گسل از ميان بافت فرسوده در نهاوند، اين شرکت اعلام آمادگي کرد، تا نسبت به نصب و راه‌اندازي سه سامانه خودکار شناسايي زلزله و قطع گاز در نهاوند به صورت رايگان و با ساختار شبکه‌اي اقدام کند.

 
     
 
 
 
 
همدان، شهر سبز پایدار
بانک ایده و نظر خدمات شهری
 
 
 
 
 
© 2005 - 2021  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣ کاربران آنلاین :
۱۴۶,۱۸۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان مدیریت پسماند
سازمان آتش نشـانی
سازمان پارک ها
سازمان زیبـا سـازی
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پورتال شهرداری همدان
پایگاه اطلاع رسانی
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان