Sat May 15, 2021   |   شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
حسين مرداني
معاون خدمات شهري شهرداري همدان
     پیام ها و اطلاعیه ها
هشتمين نمايشگاه تخصصي خدمات شهري و سومين نمايشگاه مبلمان شهري
بیشتر ...
     مناقصه و مزایده
فروش واحد اداری و یک واحد تجاری
واگذاری امور کاشت و نگهداری فضای سبز بخش شرقی منطقه 2 شهرداری همدان
فروش آهن آلات ضایعاتی در گلخانه واقع در جنب فرودگاه همدان
واگذاری امور کاشت و نگهداری فضای سبز بخش‌های منطقه 1و2 شهرداری همدان
واگذاري كليه امور خرید و تامین گونه های گیاهی مورد نیاز فضای سبز شهر همدان
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٧/٠٣ تعداد بازدیـد : ١٠٩   بازگشت
 
 
 


روابط عمومي معاونت خدمات شهري:


جمع آوري متکديان نيازمند همکاري همه دستگاه هاي مسئول

 

معاون خدمات شهري شهردار همدان بر ضرورت جمع آوري متکديان از شهر تأکيد کرد و گفت: جمع آوري متکديان مستلزم همکاري و تعامل خوب دستگاه‌هاي مسؤول در اين امر است.

 وحيد علي‌ضمير در اين خصوص بيان کرد: شهرداري به منظور ساماندهي متکديان، کارتن خواب‌ها و افراد بي سرپرست و رفع هرگونه ناهنجاري ناشي از حضور اين افراد، از ابتداي سال 99 تاکنون بيش از 60 متکدي را جمع‌آوري کرده که پس از غربالگري به بهزيستي، کميته امداد امام خميني(ره) و مراجع قضايي معرفي شدند و يا به خانواده يا شهرستان محل سکونتشان انتقال داده شده اند.

وي با تأکيد بر ضرورت جمع آوري متکديان به عنوان يک معضل اجتماعي توسط دستگاه‌هاي متولي افزود: همه ادارات و نهادهاي مربوطه بايد براي جمع آوري و ساماندهي متکديان به طور جدي همکاري لازم را داشته باشند که خوشبختانه در همدان تعامل خوبي شکل‌گرفته و نسبت به ديگر کلان‌شهرها وضعيت بهتري داريم.

وي خاطرنشان کرد: نيروهاي ‌شهرداري نسبت به جمع آوري افراد کارتن خواب نيز اقدام مي‌کنند و بعضي از آنها خود متقاضي اسکان هستند که هم اکنون شبانه بالغ بر 40 نفر از افراد بي سرپناه در اين مرکز اسکان داده مي‌شوند.

علي ضمير با اشاره به اسکان افراد کارتن خواب در گرمخانه شهرداري که روزانه به طور ميانگين گنجايش پذيرش 80 نفر را دارد، اظهار کرد: کارتن خواب‌ها حضورشان در گرم خانه تنها محدود به ساعات شب است و افراد متقاضي براي حضور در گرمخانه بدون هيچ محدوديتي مي‌توانند مراجعه کنند.

اين مسؤول با بيان اينکه گرمخانه در طول سال داير است و دو نفر نيرو به صورت ثابت در آنجا مستقر هستند، عنوان کرد: از ابتداي امسال تاکنون، گرمخانه بيش از شش ميليارد ريال هزينه شامل اقدامات خدماتي و عمراني داشته است که تجهيز و تعمير کامل يک طبقه از گرمخانه، توزيع غذا در دو نوبت شام و صبحانه، مواد شوينده و بهداشتي براي مصرف کارتن خواب‌ها و... خدماتي است که در آنجا ارائه مي‌شود.

وي با اشاره به سم زدايي مداوم گرمخانه همدان باتوجه به شيوع ويروس کرونا ادامه داد: تاکنون مورد مشکوک به کروناويروس در گرمخانه همدان مشاهده نشده است و افراد مراجعه کننده قبل از ورود به گرمخانه بايد علاوه بر استحمام، لباس‌هاي خود را به مسؤولان تحويل داده و لباس تميز تحويل بگيرند.

علي ضمير با اعلام اين مطلب که متوليان گرمخانه در خصوص اسناد هويتي، اشتغال و بازگشت به خانواده اين افراد با ثبت احوال، امور اجتماعي استانداري، آموزش فني و حرفه‌اي و بهزيستي همکاري لازم را دارد گفت: شهروندان همداني مي‌توانند در صورت مشاهده افراد کارتن خواب، در تماس تلفني با مرکز 137 موضوع را اعلام کنند تا اين افراد توسط نيروهاي گشت شهرداري به گرمخانه منتقل شوند.

 
     
 
 
 
 
همدان، شهر سبز پایدار
بانک ایده و نظر خدمات شهری
 
 
 
 
 
© 2005 - 2021  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١ کاربران آنلاین :
۱۴۶,۱۸۴ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان مدیریت پسماند
سازمان آتش نشـانی
سازمان پارک ها
سازمان زیبـا سـازی
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پورتال شهرداری همدان
پایگاه اطلاع رسانی
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان