Thu July 29, 2021   |   پنج شنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
حسين مرداني
معاون خدمات شهري شهرداري همدان
     پیام ها و اطلاعیه ها
هشتمين نمايشگاه تخصصي خدمات شهري و سومين نمايشگاه مبلمان شهري
بیشتر ...
     مناقصه و مزایده
خرید، نصب و راه اندازی 25 عدد تابلو تبليغاتي 4*3 عمودی (استرابورد) در سطح شهر همدان
يک قطعه زمين مسکوني خيابان جعفر طيار
يک قطعه زمين مسکوني ميدان آرامگاه باباطاهر پشت فروشگاه اتکا
واگذاری یک قطعه زمین مسکونی شهرک فرهنگیان بلوار بهنامجو
واگذاری یک قطعه زمین تجاری خیابان جعفر طیار مجتمع کشاورز
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٧/٠٧ تعداد بازدیـد : ١٧٢   بازگشت
 
 
 


روابط عمومي معاونت خدمات شهري:


نام گذاري يک ايستگاه به نام چهارمين شهيد آتش نشان

 

به مناسبت روز آتش‌نشاني و ايمني يک ايستگاه به نام چهارمين شهيد آتش‌نشان شهيد حيدر گوران نام گذاري مي‌شود.

به گزارش هگمتانه، سرپرست سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري همدان گفت: آتش نشانان همدان از شروع سال تا پايان شهريور ماه 1961عمليات اطفا حريق و امداد و نجات و احتياط آتش و حوادث انجام دادند.

وحيد علي ضمير با اعلام اين مطلب گفت: از آغاز سال تا پايان شهريور ماه تعداد 80553تماس به طور ميانگين روزانه 436 تماس، با سامانه 125 همدان برقرار شده است که از اين تعداد 1649 مورد منجر به عمليات شده، 5هزار و 366 مورد براي راهنمايي و مشاوره، 8هزار و 988 تماس اشتباه و متأسفانه15 مورد اعلام حريق کذب و 64هزار و 228 مورد ايجاد مزاحمت بوده است.

وي با بيان اينکه از 1961عمليات انجام شده 1263مورد مربوط به عمليات‌هاي مهار آتش بوده است، اظهار کرد: 718 عمليات امداد و نجات و 15 عمليات اطفا حريق حاصل تلاش آتش نشانان شهر همدان در 6 ماه گذشته بوده است.

علي ضمير با اشاره به انجام 48 مورد پايش سطح ايمني اماکن مختلف خاطرنشان کرد: طي 6ماه نخست سال 622 مورد پروانه و دستورالعمل ايمني و 246 مورد پايان کار و تأييديه ايمني براي ساختمان‌ها صادر شده است.

وي با بيان اينکه سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان 10 ايستگاه عملياتي فعال در شهر همدان دارد افزود: 201نيروي عملياتي و اداري در قالب سه شيفت کاري درتمام ساعات شبانه روز در ايستگاه‌هاي ده گانه مشغول خدمات رساني به شهروندان هستند.

برنامه‌هاي روز آتش نشان در همدان

وحيد علي ضمير با اشاره به هفتم مهرماه که براي اداي احترام به جانفشاني و خدمات فداکارانه آتش نشانان به نام روز ملي آتش نشاني و خدمات ايمني نام گذاري شده است، گفت: به منظور تجليل از تلاش‌هاي ايثارگرانه آتش نشانان برنامه‌هاي ويژه‌اي براي اين روز تدارک ديده شده است.

وي کوهپيمايي و صعود گروهي آتش نشانان به قله الوند را اولين برنامه امسال عنوان کرد و افزود: در اين برنامه که روز جمعه 4 مهرماه برگزار شد تعداد زيادي از آتش نشانان شيفت استراحت حضور داشتند.

علي ضمير با بيان اينکه اهداي خون توسط آتش نشانان دومين برنامه امسال در آستانه روز ملي آتش نشاني و خدمات ايمني است تصريح کرد: اين برنامه روز يکشنبه با حضور 20 آتش نشان در سازمان انتقال خون انجام شد.

وي از برگزاري همايش گراميداشت روز آتش نشان در ايستگاه شماره 19 خبر داد و افزود: اين برنامه صبح روز دوشنبه هفتم مهرماه با حضور آتش نشانان و تعدادي از مسؤولان ارشد شهرستان برگزار مي‌شود.

سرپرست سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان رژه ناوگان خودرويي در شهر همدان را از ديگر برنامه‌هاي روز آتش نشان عنوان کرد و افزود: اين مراسم بعد از طي مسير مشخص شده در باغ بهشت همدان به پايان مي‌رسد و در ادامه آتش نشانان با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ آنان اداي احترام خواهند کرد.

وي با اشاره به اينکه همه ساله در آستانه هفتم مهرماه از آتش نشانان و خانواده‌هاي شهداي آتش نشان تجليل مي‌شود تصريح کرد: امسال علاوه بر برنامه‌هاي فوق از همسران و خانواده‌هاي آتش نشانان نيز به پاس تلاش‌ها و همراهي با فرشتگان نجات تجليل و قدرداني مي‌شود.

نام گذاري يک ايستگاه آتش نشاني به نام شهيد آتش نشان

وحيد علي ضمير از نام گذاري يک ايستگاه آتش نشاني به نام چهارمين آتش نشان شهيد خبر داد و افزود: در مراسم بزرگداشت روز آتش نشان امسال ايستگاه شماره 16 آتش نشاني همدان به نام آتش نشان شهيد حيدر گوران مزين مي‌شود.

وي با بيان اينکه سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان افتخار تقديم 4 شهيد را بر تارک خود دارد خاطرنشان کرد: سه شهيد بزرگوار در جنگ تحميلي و آتش نشان حيدر گوران سال 87 در جريان عمليات مهار آتش در بلوار ملت به فيض شهادت نائل آمده اند.

گفتني است در روز 7 مهر 1359 وقتي که دشمن بعثي به پالايشگاه آبادان حمله هوايي کرد، آتش نشانان منطقه و شهر‌هاي اطراف براي مهار آتش به پالايشگاه رفتند که در حين عمليات خاموش کردن آتش، مجدداً هواپيماهاي دشمن اقدام به بمباران پالايشگاه مي‌کنند که منجر به شهادت تعداد زيادي از آتش نشانان مي‌شود.

طرح تعيين روز آتش نشاني و ايمني در سال 1379 توسط ستاد هماهنگي امور ايمني و آتش نشاني کشور پيشنهاد و توسط شوراي عالي انقلاب فرهنگي تأييد شد.

اين روز تکريم و هم چنين يادآوري حماسه آفريني‌ها و از خودگذشتگي‌هاي آتش نشانان ميهن اسلامي در عرصه دفاع مقدس نام گذاري شده است. ايجاد زمينه‌هاي مناسب براي آموزش همگاني مردم در جهت پيشگيري از بروز حوادث مختلف و حفاظت از سرمايه‌هاي ملي نيز از ديگر اهداف نام گذاري اين روز است.

 
     
 
 
 
 
همدان، شهر سبز پایدار
بانک ایده و نظر خدمات شهری
 
 
 
 
 
© 2005 - 2021  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴ کاربران آنلاین :
۱۴۹,۹۰۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان مدیریت پسماند
سازمان آتش نشـانی
سازمان پارک ها
سازمان زیبـا سـازی
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پورتال شهرداری همدان
پایگاه اطلاع رسانی
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان