Thu July 29, 2021   |   پنج شنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
حسين مرداني
معاون خدمات شهري شهرداري همدان
     پیام ها و اطلاعیه ها
هشتمين نمايشگاه تخصصي خدمات شهري و سومين نمايشگاه مبلمان شهري
بیشتر ...
     مناقصه و مزایده
خرید، نصب و راه اندازی 25 عدد تابلو تبليغاتي 4*3 عمودی (استرابورد) در سطح شهر همدان
يک قطعه زمين مسکوني خيابان جعفر طيار
يک قطعه زمين مسکوني ميدان آرامگاه باباطاهر پشت فروشگاه اتکا
واگذاری یک قطعه زمین مسکونی شهرک فرهنگیان بلوار بهنامجو
واگذاری یک قطعه زمین تجاری خیابان جعفر طیار مجتمع کشاورز
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١۴٠٠/٠۴/٠٣ تعداد بازدیـد : ٣۴   بازگشت
 
 
 


روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری همدان


اقدامات فناورانه و هوشمندسازی فرآیندهای اداری و عملیاتی در اولویت قرار دارد

 

 سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری همدان گفت: اقدامات فناورانه و هوشمندسازی فرآیندهای اداری و عملیاتی در اولویت برنامه های معاونت خدمات شهری شهرداری همدان می‌باشد.

 به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری همدان؛ حسین مردانی ضمن اعلام این خبر افزود: حوزه معاونت خدمات شهری در کنار فعالیت های ذاتی و قانونی، با هدف دستیابی به شهر هوشمند و ایجاد محیط زندگی هوشمند شهری و در راستای هوشمند سازی و استفاده از تکنیک‌ها و ابزارهای فناوری اطلاعات طرح هوشمند سازی فرآیندهای اداری و عملیاتی معاونت خدمات شهری در حال انجام می‌باشد.

 وی افزود: با هدف دستیابی به مدیریت و اداره صحیح امور ، ساده سازی فعالیت‌ها ، حرفه ای تر شدن کارها ، سرعت بخشیدن به ماموریتها ، انجام کار صحیح ، کاهش مصرف انرژی و هزینه‌ها و نیز استفاده حداکثری از منابع و افزایش بهره وری در ارائه خدمات ،  طرح هوشمند سازی فرآیندهای اداری و عملیاتی معاونت خدمات شهری در حال انجام می‌باشد.

 وی در ادامه به تشریح طرح هوشمندسازی پرداخت و گفت : تهیه سامانه های هوشمند سازی نظیر SDI  وAVL   به‌همراه تهیه نقشه های اطلاعات مکانی مورد نیاز (GIS)  و نیز تشکیل بانکهای اطلاعاتی یکپارچه از مهمترین قسمتهای اجرای این طرح در حوزه معاونت خدمات شهری می‌باشد که ضمن عملیاتی شدن موارد مذکور ، سایر برنامه های این طرح از قبیل ایجاد و راه اندازی مرکز پایش و مانیتورینگ معاونت خدمات شهری نیز در دست اقدام می‌باشد.

 سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری همدان با اشاره به راه اندازی سامانه اطلاعات مکانی SDI  افزود : در راستاي استفاده از تكنولوژي با هدف ايجاد زير ساختهاي اطلاعاتي جهت نظارت و رصد آنی با قابليت دسترسي لحظه اي در هر زمان و مكان به اطلاعات مكاني و داده های توصيفي در مديريت شهري سامانه زير ساخت اطلاعات مكاني در حوزه هاي مختلف معاونت خدمات شهری طراحی و  ضمن تجهیزسامانه مذکور به موبایل اپلیکیشن ، قابلیت برداشت اطلاعات از طریق موبایل و ارسال مستقیم به لایه های GIS را نیز دارا می‌باشد.

 مردانی در ادامه افزود : بخشي از زير ساختهاي سامانه اطلاعات مكاني در حوزه فضاي سبز جهت مديريت و نظارت بر عملكرد پيمانكاران ، كنترل هزينه و تدقيق برآوردهاي مالي جهت هزينه هاي كاشت ، حفظ و نگهداري پاركها و فضاهاي سبز شهري نيازمند اطلاعات دقيق از مكانهاي مذکور است.

 وی در این باره افزود:  خوشبختانه باپيگيريهاي مستمر و همكاري سازمان فضاي سبز و سازمان فناوري اطلاعات تمامي پاركها ، فضاهاي سبز شهري(بيش از 140 پارك)، ميادين ، بلوارها و حتي لچكي ها و رفيوژها دارای شناسامه شدند.

 حسین مردانی به دیگر اقدامات انجام شده این طرح اشاره کرد و افزود: سامانه نظارت و كنترل خريد گل و گياه ، كاشت و حفظ و نگهداري فضاي سبز شهري مبتني بر موبايل اپليكيشن و تحت وب جهت بهره برداری در سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری و در جهت ایجاد زیرساخت سیستمی پیشگیری از تخلفات اداری و حفظ حقوق بیت المال راه اندازی و پیش بینی شده است که باعث صرفه جویی در هزینه های خرید گونه های گیاهی و حفظ و نگهداری پارکها و فضای سبز خواهد شد.

 سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری همدان، راه اندازی سامانه‌‌ ثبت حوادث و رخدادهاي آتش نشاني و تشكيل لايه اطلاعاتي نقاط حادثه خیز شهر همدان و نیز سامانه مانيتورينگ امداد رساني سازمان آتش نشاني با هدف ایجاد زیرساخت کنترل و نظارت سیستمی را از دیگر اقدامات هوشمندسازی در حوزه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری همدان برشمرد.

 وی افزود : درگذشته صدور پروانه ایمنی جهت اخذ پایان کار ساختمان و نیز استعلامات مناطق چهارگانه از آتش نشانی بصورت دستی و حضوری انجام می گرفت که با تلاش و پیگیری کارشناسان IT معاونت خدمات شهری  و همکاری سازمان آتش نشانی و نیز ایجاد زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری مورد نیاز برای نخستین بار در شهرداری همدان فراهم شد.

 مردانی در این رابطه بیان کرد:  صدور الکترونیکی پروانه ایمنی آتش نشانی و استعلامات مناطق جهت اخذ پایان کار ساختمان و نیز امکان صدور الکترونیکی فرم تاییدیه اجرای طرح ایمنی آتش نشانی بصورت سیستمی با قابلیت آرشیو الکترونیکی و ذخیره سازی اطلاعات فراهم شده است که موجب تسهیل در پاسخگویی به شهروندان ، سهولت در دسترسی به اطلاعات از سوی مناطق چهارگانه شهرداری و آتش نشانی ، ارتقاء امنیت اطلاعات و جلوگیری از هرگونه جعل و تضییع حقوق شهروندان خواهد شد.

 وی به اقدامات فناورانه و هوشمندسازی در حوزه مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری نیز اشاره کرد و گفت: عودت لوازم ضبط شده شهروندان بصورت سیستمی اجرایی شده است.

مردانی در ادامه تصریح کرد: ضمن عملیاتی شدن برقراری ارتباط رادیویی با انبار مرکزی و نیز اسکن کلیه مدارک و پرونده ها جهت ایجاد آرشیو الکترونیکی و بهره برداری در سیستم یکپارچه شهرسازی و نوسازی و نیز استفاده از امکانات اپلیکیشن سامانه 137 جهت تشکیل پرونده تخلفات ساختمانی و طرح در کمیسیون ماده 100 ، سامانه الکترونیکی و مکان محور کنترل مجوز تعمیرات جزئی ، اساسی و باغات نیز جهت استفاده  و بهره برداری واحد کنترل ساختمان (پلیس ساختمان) در دست اقدام می‌باشد.

 وی در خاتمه با تاکید بر اهمیت اقدامات فناورانه و هوشمندسازی در ارائه خدمات و جلب رضایت حداکثری شهروندان ، از  راه اندازی مرکز پایش و مانیتورینگ ، سامانه AVL  ، تجهیز خودروهای خدمات رسان شامل خودروهای آتش نشانی ، برف روب و دیگر خودروهای معاونت خدمات شهری به دوربین در آینده نزدیک خبر داد.

 

روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری همدان

 
     
 
 
 
 
همدان، شهر سبز پایدار
بانک ایده و نظر خدمات شهری
 
 
 
 
 
© 2005 - 2021  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١ کاربران آنلاین :
۱۴۹,۸۹۹ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان مدیریت پسماند
سازمان آتش نشـانی
سازمان پارک ها
سازمان زیبـا سـازی
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پورتال شهرداری همدان
پایگاه اطلاع رسانی
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان